Pierwsze info„Idźcie i głoście” – to hasło XXVI pielgrzymki z Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę w roku 2017.

Boże CiałoPiękna pogoda czyli słonecznie, choć nie upalnie, mnóstwo radosnych ludzi, a przede wszystkim On, Jezus Chrystus – tak w skrócie można opisać procesję Bożego Ciała, jaka 15 czerwca wyruszyła po Mszy św. w Rodakach do Ryczówka, gdzie przed remizą OSP znajdował się czwarty ołtarz. A wszystko pod hasłem: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”…

Boże Ciało (wideo)Tegoroczna procesja Bożego Ciała z Rodak do Ryczówka.

Przemek pierwszySą już wyniki organizowanego przez Wójta Gminy Klucze konkursu fotograficznego dla uczniów pn. „Błysk Natury”. Jego uczestnicy prezentowali w pracach fotograficznych różnorodność Pustyni Błędowskiej. I miejsce zajął Przemek Guzik z Ryczówka.

Pozdrowienia z ŁebyDzieci z naszej parafii przebywające na Zielonej Szkole w Łebie nad polskim morzem przysłały pozdrowienia. Dziękujemy!

Boże Ciało w naszej parafiiW czwartek jest uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało.

Na Placu Papieskim (wideo)11 czerwca wspólne świętowanie na Placu Papieskim połączyło srebrny jubileusz diecezji i 115-lecie nadania praw miejskich Sosnowcowi. "Santo Subito − Cantobiografia Jana Pawła II" - koncert Piotra Rubika zwieńczył jubileuszowe spotkanie, które zgromadziło wiele tysięcy osób.

Na Placu Papieskim11 czerwca wspólne świętowanie na Placu Papieskim połączyło srebrny jubileusz diecezji i 115-lecie nadania praw miejskich Sosnowcowi. Po barwnym Marszu dla Życia i Rodziny, który wyruszył z parafii św. Floriana, odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył bp Grzegorz Kaszak.

Wojsko ćwiczyW dniach 12-14 czerwca na Pustyni Błędowskiej realizowane będą ćwiczenia taktyczne. Zalecana jest szczególna ostrożność w czasie przebywania w pobliżu placu ćwiczeń Wojska Polskiego.