Program pielgrzymki do Kalwarii i WadowicPielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, 27 maja. Uczestniczy 70 osób i 2 kierowców (autokar od firmy Kurkowscy 50 osób i bus 20 osób).

Wideo-zaproszenie na Kampus JPIIMłodzi zapraszają młodych do udziału w Kampusie na Bis w Jerzmanowicach.

Po sąsiedzku: być rolnikiem, czy księdzem?- Zawsze kochałem wieś, to środowisko, powiew wiatru na polu, zapach kwitnących łąk i suchego siana. I przyszedł taki moment w moim życiu, że musiałem wybrać: zostać rolnikiem czy księdzem. To było 36 lat temu, a dokładnie 17 maja minęło 30 lat od chwili otrzymania święceń kapłańskich - wspomina proboszcz parafii Klucze – ks. Marek Łabuda.

Zebranie WiejskieSołtys i Rada Sołecka zaprasza mieszkańców Rodak na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 24 maja (środa) w świetlicy wiejskiej w Rodakach.

Niezapominajkowi zwycięzcyJuż po raz szesnasty Szkoła Podstawowa w Kluczach była organizatorem finału Święta Polskiej Niezapominajki.

13 maja - Najświętszej Maryji Panny FatimskiejW 1916 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce pobożnych dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, ukazał się Anioł Pokoju. Miał on przygotować dzieci na przyjście Maryi.

Katecheza Fatimska 5"Zawierzając się po synowsku Maryi, chrześcijanin przyjmuje Matkę Chrystusa i wprowadza Ją w to wszystko, co stanowi jego własne życie". "Jestem człowiekiem zawierzenia". Św. Jan Paweł II.

Nowe słupy w RyczówkuNowe słupy i oprawy ledowe zamontowano na ulicy Zawierciańskiej w Kluczach, na odcinku w pobliżu osiedla. Jest to inwestycja realizowana przez Gminę Klucze w ramach przebudowy oświetlenia ulicznego. Oświetlenie (z oprawami ledowymi) zostało również montowane w Ryczówku na ulicy Kluczewskiej w związku z rozbudową oświetlenia ulicznego w tej miejscowości.

Płonący samochódWieczorną cisze niedzielnego wieczoru 7 maja przerwał o 22.27 głos syreny. Dyżurny PSK w Olkuszu wzywał jednostkę OSP Rodaki do pożaru samochodu w Chechle na ulicy Pustynnej.