Zielna (wideo)Poświęcenie kwiatów, ziół i płodów rolnych w dzień Wniebowzięcia NMP w Rodakach.

Wideo z pielgrzymki (V)XXVI Piesza Pielgrzymka Sosnowiecka z Olkusza na Jasną Górę - materiał wideo: koncertowy wieczór radości w Złotym Potoku. W roli głównej: zespół PIELGRZYM.

WideoPielgrzymkaNieco ponad 1100 osób wędruje w XXVI Pieszej Pielgrzymce Olkuskiej Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. 10 sierpnia organizatorzy wyznaczyli nocleg w miejscowości Łutowiec. Tu poszczególne grupy rozbiły namioty. O „traktorkowej” wyprawie bezdomnych miał opowiedzieć i pokazać na ekranie ks. Mirosław Tosza.

Wideo z pielgrzymki (III)XXVI Piesza Pielgrzymka Sosnowiecka z Olkusza na Jasną Górę - materiał wideo: wieczór w Ogrodzieńcu - Podzamczu, koncert promujący pielgrzymkową płytę.

XXVI Piesza Pielgrzymka Sosnowiecka z Olkusza na Jasną Górę - materiał wideo.

Trasa pielgrzymkiJest już znana dokładna trasa tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Sosnowieckiej z Olkusza na Jasną Górę.

74. Tour de Pologne1 sierpnia przez Rodaki przejechali kolarze 74. Tour de Pologne. Czwarty etap był najdłuższy, bo liczący 238 kilometrów i rozpoczął się w Zawierciu, następnie przebiegał przez Olkusz do Zabrza.

Pojazdy poświęcone25 lipca obchodzimy wspomnienie świętego Krzysztofa, który jest patronem kierowców. W związku z tym w Kościele święcimy również pojazdy.

Napisali: Dziury załatane, remont w planachGłębokie wyrwy w asfalcie, rozległe dziury, jazda off-roadowa – tak do niedawna wyglądała codzienność kierowców pokonujących drogę powiatową pomiędzy Chechłem a drogą wojewódzką przy zjeździe na Ryczówek. Dziury załatano, ale na remont z prawdziwego zdarzenia trzeba jeszcze poczekać.