74. Tour de Pologne1 sierpnia przez Rodaki przejechali kolarze 74. Tour de Pologne. Czwarty etap był najdłuższy, bo liczący 238 kilometrów i rozpoczął się w Zawierciu, następnie przebiegał przez Olkusz do Zabrza.

Pojazdy poświęcone25 lipca obchodzimy wspomnienie świętego Krzysztofa, który jest patronem kierowców. W związku z tym w Kościele święcimy również pojazdy.

Napisali: Dziury załatane, remont w planachGłębokie wyrwy w asfalcie, rozległe dziury, jazda off-roadowa – tak do niedawna wyglądała codzienność kierowców pokonujących drogę powiatową pomiędzy Chechłem a drogą wojewódzką przy zjeździe na Ryczówek. Dziury załatano, ale na remont z prawdziwego zdarzenia trzeba jeszcze poczekać.

Wspomnień czar: Rodaki nie tak dawno temuRodaki i gęsi czyli TVP jakiś czas temu...

KomisariatPonad dwa lata trwały zabiegi, aby można było podpisać akt notarialny darowizny działki pod budowę komisariatu w Kluczach dla Komendy Wojewódzkiej Policji.

Trenuj w RyczówkuZapraszamy wszystkich chłopców i dziewczynki na treningi piłkarskie Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”, które odbywać się będą:

I Komunia św. (wideo)Premierowy teledysk zapowiadający płytę z filmem z tegorocznej uroczystości I Komunii św.

W wakacje za złotówkę!Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu wprowadza od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 roku promocyjną cenę biletu jednorazowego za przejazd na danej linii komunikacyjnej w wysokości 1 zł dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Święto Rodziny w RyczówkuŚwietna zabawa - z muzyką, pokazami sportowymi i konkursami – towarzyszyła imprezie plenerowej, zorganizowanej w piątek w Ryczówku. Piknik z okazji Święta Rodziny odbył się na placu tamtejszej szkoły podstawowej.