Dzień Seniora w Rodakach26 stycznia w remizie OSP Rodaki odbył się Dzień Seniora przygotowany przez Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną oraz Stowarzyszenie „Jurajska Wioska Rodaki”.

Pożegnanie z kolędąZespoły Rodaczanie i Tesamee zaprosiły w niedzielę, 28 stycznia, do kościoła w Rodakach na pożegnanie z kolędą i pastorałką.

50 lat minęłoPięćdziesiąte urodziny obchodził 14 stycznia ks. Jarosław Kwiecień. Z tej okazji Parafianie złożyli mu życzenia. Mszę św. odprawił ks. Dawid Kuczek, wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Pięćdziesięciolecie Proboszcza (wideo)

Kolędowo po jurajskuW piątek odbył się drugi dzień przesłuchań w ramach Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Festiwal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (organizatorzy musieli skrócić występy zgłoszonych). Wśród laureatów "Rodaczanie".

Kalendarz w RyczówkuStrażacy OSP Ryczówek wzorem innych wydali własny kalendarz na 2018 rok.

Po sąsiedzku: kolędy w Chechle (wideo)W Chechle 7 stycznia odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru "Ogniwo" z Katowic.

Nowy sprzętWójt Klucz Norbert Bień wręczył 3 stycznia sprzęt ratowniczy Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Bydlina oraz Ryczówka, zakupiony w ramach dotacji z Funduszu Sprawiedliwości (32 tys. zł.), będącego w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości.

Szczęśliwego Nowego 2018 roku!