Płonie hala w Kluczach

Będzie bardzo mocno wiać

Datownik AD. 2018Najważniejsze przewidywane wydarzenia w parafii (i nie tylko) w Roku Pańskim 2018

Halina ŁadońZarząd województwa małopolskiego już po raz szósty docenia tych, którzy są miłośnikami, badaczami lub twórcami dziedzictwa kulturowego Małopolski.

Napisali: dachowanie w RodakachDzisiaj w nocy ok godz. 1 doszło do wypadku. Jak relacjonują strażacy z PSP w Olkuszu mężczyzna kierujący pojazdem nie zachował wystarczającego bezpieczeństwa na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Samochód dachował.

Zebranie wiejskieWe wtorek 19 września w sali remizy OSP Rodaki odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Rodaki.

ZawiadomienieWójt Gminy Klucze zawiadamia, o wszczęciu w dniu 30.08.2017 r. postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

O biletachW związku z licznymi pytaniami pasażerów przypominany, iż bilet za 1 zł obowiązuje wyłącznie w strefie miejskiej Olkusza ograniczonej przystankami: Os. Młodych Pętla, ul. Ks. Gajewskiego, Osiecka, Al. 1000-lecia, Rabsztyńska Supermarket, Supersam ZKG „KM”, 20 Straconych I, Skrzyżowanie stacja „Statoil”, Żuradzka, Orzeszkowej, Kamyk.

Uwaga na łosieŁosie są w naszej okolicy. Świadczy o tym dzisiejszy poranny wypadek tuż za Rodakami w kierunku Klucz.

W pierwszą niedzielę po rozpoczęciu nowego roku szkolnego w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcone zostały uroczyście tornistry, książki i przybory szkolne.W pierwszą niedzielę po rozpoczęciu nowego roku szkolnego w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcone zostały uroczyście tornistry, książki i przybory szkolne.

Od Rychwałdu po ŻarWymarzona pogoda towarzyszyła naszemu pielgrzymowaniu autokarowemu 9 września. Tym razem naszym celem było sanktuarium w Rychwałdzie i góra Żar.

Pożar w RyczówkuW sobotę 9 września w znajdującym się na ulicy Ogrodowej w Ryczówku zakładzie zajmującym się recyklingiem odpadów płonęła jedna z wiat, w której były składowane kartony. Na miejscu działała jednostka OSP Ryczówek, OSP Rodaki oraz zastęp z PSP Olkusz.

O nas w Gazecie KrakowskiejRodaki. W parafii idą z duchem czasu: ks. Jarosław Kwiecień jest bardzo aktywny na portalach społecznościowych. Uważa, że internet to nowoczesna ambona. W ten sposób chce trafić do ludzi. A ministranci robią sobie selfie przed mszą - czytamy w ostatnim numerze dziennika Gazeta Krakowska.

Szkoła od nowaOd Mszy św., podziękowania Stwórcy za wakacje i prośby o szczęśliwy nowy rok szkolny rozpoczęły dzieci zajęcia 4 września. Później były akademie już w ośmioklasowych podstawówkach.

Dożynki GminneZapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dożynek Gminnych w Kwasniowie.