Obrazek na niedzielęPodobnie, jak w latach ubiegłych, w każdą niedzielę w czasie roku szkolnego dzieci z naszej parafii będą otrzymywać obrazki nawiązujące do Ewangelii.

Jeszcze kilka zdjęćJeszcze kilka zdjęć z uroczystości w naszej parafii 27 sierpnia z udziałem ks. bp. Grzegorza Kaszaka.

Suma (fotoreportaż)Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Kaszaka 27 sierpnia 2017 r.

Z wizytą duszpasterskąKs. bp Grzegorz Kaszak odwiedził 27 sierpnia przedstawicielkę chorych Wandę Cieślik. Był to też czas serdecznej rozmowy z całym przekrojem wiekowym parafian czyli rodzinami Wojnarów i Binków w ich domu rodzinnym.

Biskup na cmentarzuW ramach odwiedzin ks. bpa Grzegorza Kaszaka w naszej parafii byliśmy także na cmentarzu. Był to czas modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych, ale także podziękowania żywym za opiekę nad grobami i cmentarzem.

Bierzmowanie AD 2017Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej czyli bierzmowanie przyjęło 27 sierpnia 55 osób. Wśród nich dwie osoby dorosłe: z Targoszyc i Dąbrowy Górniczej. Szafarzem sakramentu był ks. bp Grzegorz Kaszak. Towarzyszyli mu: ks. Marek Szeląg, dziekan i proboszcz parafii w Chechle oraz ks. Jarosław Kwiecień.

Nowy ornat maryjny

Zwiedź pustynię nocą!Olkuska Grupa Turystyczna AMONIT zaprasza na kolejne Nocne Zwiedzanie Pustyni.

Zakupy z rabatemZakupy z rabatem dla mieszkańców gminy Klucze od 2 do 17 września w jednym z hipermarketów.

Msza św. odpustowaW niedzielę 27 sierpnia, strażacy z naszej OSP Rodaki wraz z druhami z OSP Ryczówek oraz orkiestrą dętą OSP z Giebła, brali udział we mszy św. odpustowej. Uroczystą sumę koncelebrował ks. bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej.

Nowy cennik biletówZarząd Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu informuje, że od 1 września wprowadzony zostanie pilotażowo do końca 2017 roku nowy cennik biletów za przewóz osób i bagaży  komunikacją miejską.

Zielna - fotogaleria15 sierpnia – Wniebowzięcie NMP nazywany jest także świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia święci się kwiaty, zioła i płody rolne.

Zielna - cd.15 sierpnia – Wniebowzięcie NMP nazywany jest także świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia święci się kwiaty, zioła i płody rolne.

Zielna (wideo)Poświęcenie kwiatów, ziół i płodów rolnych w dzień Wniebowzięcia NMP w Rodakach.

Trasa pielgrzymkiJest już znana dokładna trasa tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Sosnowieckiej z Olkusza na Jasną Górę.

74. Tour de Pologne1 sierpnia przez Rodaki przejechali kolarze 74. Tour de Pologne. Czwarty etap był najdłuższy, bo liczący 238 kilometrów i rozpoczął się w Zawierciu, następnie przebiegał przez Olkusz do Zabrza.