Rodzinny piknik w RodakachTemperatura w cieniu dochodziła do 34 stopni. Nie przeszkodziło to mieszkańcom Rodak, dużym i małym, spotkać się na Dniu Rodziny. 13 czerwca na plac przed amfiteatrem zaprosili wszystkich pracownicy szkoły i rodzice. Dzieci pokazały swoje zdolności artystyczne, dorośli z Koła Gospodyń również. Była loteria, zawody sportowe. W tych ostatnich niektórzy nawet mieli lekkie kontuzje. No i oczywiście były pieczonki. Tak pyszne, że ich brakło…

Zapraszam do udziału w jednodniowej, niezwykłej pielgrzymce do Królewskiego Miasta Sandomierza w sobotę, 1 sierpnia.Zapraszam do udziału w jednodniowej, niezwykłej pielgrzymce do Królewskiego Miasta Sandomierza w sobotę, 1 sierpnia. AKTUALIZACJA: brak wolnych miejsc!

PRodzinny piknik w Ryczówkuół roku przygotowań, zaangażowanie pracowników szkoły, rodziców, dzieci i przyjaciół, by wreszcie przez kilka godzin w Ryczówku, na placu szkolnym mógł odbyć się rodzinny piknik. Były więc zawody sportowe: piłka nożna czy przeciąganie liny. W tej ostatniej konkurencji lina zresztą dwukrotnie pękła, co świadczy o krzepie uczestników. Chętni mogli zatańczyć pod okiem zawodowego instruktora. Na plac na swoich wspaniałych maszynach przyjechali motocykliści z Zawiercia… a zaraz potem radiowóz z dwiema policjantkami. Tym razem jednak nie była to interwencja, a pokaz np. stroju prewencji. Na pikniku było też wspólne czytanie na głos, loteria, zdrowa żywność i ta mniej zdrowa (kiełbaski z grilla). Można się też było napić pysznego soku z… ziół. A jeśli się doda, że była świetna pogoda - podsumowując trzeba powiedzieć: pomysł i wykonanie na szóstkę!

Rowerem na Górę św. AnnyGrzegorz Słota zliczył kolejną pielgrzymkę rowerową. 6 czerwca wyruszył z Rodaki by dotrzeć na Górę św. Anny przez sanktuarium w Piekarach i zamkach w Będzinie i Toszku. Trasa prowadziła przez Dąbrowę Górniczą,Będzin, Czeladź, Bytom, Piekary Śląskie, Toszek, Pyskowice, Strzelce Opolskie, Góra św Anny. Trasa jaką pokonał to 225 km.

Ku chwale RodzinyŚwięto Rodziny w Ryczówku, Dzień Rodziny w Rodakach - na te dwie imprezy zaprasza dyrekcja, pracownicy szkół, dzieci i rodzice 12 i 13 czerwca.

ProcesjaUroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) ma swoją oktawę. Oznacza to, że wspólnota Kościoła „rozkłada” świętowanie tego dnia na osiem dni. W ramach tej oktawy w niedzielę, 7 czerwca, po głównej Mszy św. (sumie) odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przy dźwięku dzwonów oddaliśmy cześć Jezusowi ukrytemu w Najśw. Sakramencie…

Boże Ciało (fotoreportaż)Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Dziękuję też osobom, które pięknie przygotowały cztery ołtarze eucharystyczne. W ich intencji będziemy się modlić w czasie środowej Mszy św. Dziękuję paniom z Kół Gospodyń Wiejskich pięknie ubranym, dzielnie dźwigającym feretrony, panom z Ochotniczych Straży Pożarnych, dzieciom ubranym komunijnie i w strojach krakowskich, ministrantom, chórzystom, organiście i kościelnemu. Było pięknie i dostojnie. Bóg zapłać wszystkim!

1. Św. Jan Paweł II - Papież, który kochał młodzież.

Młodzi byli uprzywilejowanymi rozmówcami i adresatami przesłania Jana Pawła II w czasie całego pontyfikatu. Olbrzymie rzesze młodych uczestniczyły w spotkaniach z Janem Pawłem II, także wówczas, gdy był już bardzo chory i miał trudności z mówieniem, zadziwiały dziennikarzy, polityków, socjologów, a nawet ludzi Kościoła. Autorytet Jana Pawła II był wzmocniony jego osobistą charyzmą i świętością, która u wszystkich, nawet u wrogów Kościoła, budziła szacunek.

Czas na zmianyZ powodów technicznych zmuszony jestem zmienić firmę, która zapewnia miejsce na serwerze dla naszej parafialnej strony internetowej. Dlatego nowe materiały ukażą się na nowej, zbudowanej "od zera" stronie już za kilka dni. Adres strony się nie zmieni.