Nie wypalaj!W 2015 r. w Polsce doszło do 82 802 pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych, co stanowiło 45% wszystkich pożarów w naszym kraju. Średnio co 6 minut strażacy wyjeżdżali do akcji gaśniczych związanych z pożarami traw. Do dzisiaj, tj. 22 marca 2016 r., strażacy gasili już 5336 pożarów traw i nieużytków. Najwięcej tego typu pożarów zanotowano w marcu i kwietniu ubiegłego roku – razem 43 724. W wyniku pożarów traw w 2015 r. zginęło 7 osób, a 141 zostało rannych.

Gdzie chrzest, tam nadzieja (wideo)Koncert z okazji 1050 - lecia Chrztu Polski w Domu Kultury PAPIERNIK w Kluczach, 9 kwietnia 2016. Hymn Rocznicy Chrztu Polski śpiewa zespół RODACZANIE i TESAMEE.

Ogłoszenie Wójta Gminy KluczeWójt Gminy Klucze informuje mieszkańców Rodaki i Ryczówka, którzy będą składali wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego z Programu Rodzina 500+ , że druki wniosków można już pobrać w Szkole Podstawowej w Rodakach, w Szkole Podstawowej w Ryczówku, w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej gminy.

Dzień Dekanalny ŚDM (projekt)Program tzw. Dnia Dekanalnego Tygodnia w Diecezjach Światowych Dni Młodzieży - 21 lipca 2016 - czwartek dla gości - pielgrzymów ŚDM.

Dzień Seniora w RyczówkuPóźno, ale za to bardzo uroczyście w Ryczówku obchodzono w tym roku Dzień Seniora. 2 kwietnia w wyremontowanej świetlicy spotkali się: wójt Klucz, zespół Ziemia Kluczewska, pani sołtys z Radą Sołecką, nowe władze OSP Ryczówek, ksiądz proboszcz i oczywiście najważniejsi tego dnia, czyli seniorzy. Po koncercie Ziemi Kluczewskiej był czas na posiłek i oczywiście tańce…

1050 – lecie Chrztu Polski w KluczachGminny Ośrodek Kultury w Kluczach zaprasza na uroczyste obchody 1050 – lecia Chrztu Polski. Rozpoczną się one 9 kwietnia (sobota) w „Papierniku” o godz. 16.00. W programie ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, widowisko teatralne „Tobie Polsko” z udziałem m.in. zespołów „Tesamee”, „Rodaczanie”, „Raz – Dwa – Trzy”.

Zaproszenie na Dzień SenioraWójt naszej gminy, sołtys z Radą Sołecką Ryczówka zapraszają seniorów 60+ oraz osoby samotne na Dzień Seniora. Odbędzie się on 2 kwietnia (sobota) w Świetlicy Gminnej w Ryczówku. Początek o godz. 17.00.

Wspominamy Wielką SobotęFotoreportaż z Wielkiej Soboty w naszej parafii. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się poświęceniem ognia przed kościołem. Straż przy Grobie Pańskim zaciągnęli strażacy OSP Ryczówek. Odnowiliśmy też przyrzeczenia chrzcielne. Pamiątką chrztu było m.in. pokropienie wodą święconą. Czasami dość solidne…

Program Rodzina 500+Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Zgodnie z projektem, z pomocy skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18. roku życia. Rodzina z dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 1200 zł netto. Dodatkowe wsparcie w wysokości 500 zł otrzymają także rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka na każde dziecko, na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.