W ten piątek...Kierując się dobrem duszpasterskim wiernych, biskup Grzegorz Kaszak wydał dekret o dyspensie od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu wspomnienia św Barbary 4 grudnia 2015 roku.

DrogaWniosek Gminy Klucze znalazł się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie infrastruktury drogowej z PROW. Gmina stara się o wsparcie finansowe kosztów przebudowy 1,3 km drogi na odcinku Ryczówek - Kwaśniów Dolny.

Jak Dzieci ŚwiatłościRozpoczął się Adwent - okres wyjątkowego przygotowania do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz czas wzmożonego oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. W tym nowym roku liturgicznym będziemy mogli doświadczyć szczególnego daru łaski. Okazją do tego będzie 1050. Rocznica Chrztu Polski, Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, Światowe Dni Młodzieży i wiele innych wydarzeń.

Świeca - znak chrztuŚwieca - symbol m.in. chrztu została uroczyście przekazana naszej parafii, jako symbol rocznicy 1050 - lecia Chrztu Polski. Dzień wcześniej, 28 listopada z rąk bp. Grzegorza Kaszaka i bp. Piotra Skuchy odebrali ją przedstawiciele naszej parafii, Bożena i Aleksander Szymonek. W czasie sumy świeca została uroczyście odpalona od paschału, a później od niej swoje świece zapaliło wielu parafian. Wszyscy odnowiliśmy też nasze przyrzeczenia chrzcielne.

ZaproszenieOchotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka wsi Rodaki zapraszają mieszkańców wraz z dziećmi na tradycyjne spotkanie mikołajkowe, do świetlicy przy OSP w niedzielę 6 grudnia.

Rodaki w dalekiej perskiej krainiePodróże pozwalają odkrywać ciekawe miejsca na świecie, jedno z nich odkrył  pochodzący z Rodak podróżnik. Otóż przebywając w październiku br. w Iranie spotkał w jednym z irańskich miast napisy bardzo nam bliskie; nazwę ulicy „Rodaki” i nazwę hotelu „Roodaki”. Napisy niewątpliwie zwróciły na siebie uwagę, dlatego też zostały uwiecznione.

Datownik 2016

Najważniejsze przewidywane wydarzenia w parafii (i nie tylko) w Roku Pańskim 2016:

Starosta Olkuski ostrzegaStarosta Olkuski informuje, że na terenie powiatu olkuskiego pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników TAURON i PGNiG, którzy pod pozorem legalizacji liczników energii elektrycznej i paliwa gazowego wymuszają podpisy na dokumentach, które następnie w całości zabierają.

Konkurs BiblijnyW auli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach odbył się etap rejonowy XXI Konkursu Wiedzy Biblijnej. W konkursie uczestniczyło kilkunastu uczniów – reprezentantów szkół podstawowych z gminy Klucze, którzy zostali wyłonieni w etapach szkolnych do dalszej części konkursu.