Nowy numerInformuję, że od dnia 18 marca 2016 roku parafia w Rodakach ma nowy numer stacjonarny telefonu.

Rekolekcje Wielkopostne AD.2016Zapraszam do udziału w Parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych w naszej parafii. Naszym przewodnikiem duchowym będzie ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Kup najdroższy chlebW Niedzielę Palmową we wszystkich parafiach diecezji, także w naszej, będzie można kupić Chlebki Miłości. Mały chlebek kosztuje 5 zł. Jednak, kupując go, mamy świadomość podarowania dwóch chlebów dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się diecezjalna Caritas.

Rekolekcje!Najważniejsze wydarzenie na najbliższe dni to oczywiście Rekolekcje Wielkopostne. Udział w nich jest przygotowaniem do Zmartwychwstania Pańskiego. Absolutnie nie można ich ograniczyć tylko do spowiedzi. Trwają cztery dni i zróbmy wszystko, co tylko możliwe, by codziennie być na Mszy św. i wysłuchać Słowa Bożego. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas naszej diecezji.

Harmonogram śmieciowyHarmonogram wywozu gabarytów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli ogrodowych, dywanów, materacy, opon, okien (bez szyb), zabawek wielkogabarytowych.

Czekamy na Papieża"Z okazji najbliższego Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony w Krakowie, oraz na zaproszenie najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej i polskich biskupów, Jego Świątobliwość Papież Franciszek uda się z pasterską wizytą do Polski w dniach 27 do 31 lipca 2016 roku" - napisano w komunikacie Stolicy Apostolskiej, który dziennikarzom przekazał w sali Okna Papieskiego w krakowskiej kurii metropolitalnej kard. Stanisław Dziwisz.

Nie wypalaj traw!Łagodna zima i zbliżający się okres wiosenny sprzyjają niebezpiecznemu zwyczajowi wypalania traw. Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, takie zdarzenia są już w tym roku odnotowywane. Nagminne wypalanie traw i pozostałości roślinnych na polach jest niejednokrotnie przyczyną powstania pożarów. Apelujemy o zaniechanie tego procederu!

Dzień Sołtysa11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Z każdym rokiem święto staje się coraz bardziej popularne w większości polskich gmin. Jest  to świetna okazją do wyrażenia szacunku dla sołtysów, a także podziękowania za ich ciężką pracę i zaangażowanie w realizację określonych celów.

Gramy dla Lenki RogalskiejW sobotę 19 marca w Domu Kultury w Kluczach odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód pomoże w leczeniu dziewczynki chorej na złośliwy nowotwór oka. Prosimy o przybycie i wsparcie! Koncert objęty jest patronatem Wójta Gminy Klucze i Gminnego Ośrodka Kultury.