Pojazdy poświęcone25 lipca obchodzimy wspomnienie świętego Krzysztofa, który jest patronem kierowców. W związku z tym w Kościele święcimy również pojazdy.

Napisali: Dziury załatane, remont w planachGłębokie wyrwy w asfalcie, rozległe dziury, jazda off-roadowa – tak do niedawna wyglądała codzienność kierowców pokonujących drogę powiatową pomiędzy Chechłem a drogą wojewódzką przy zjeździe na Ryczówek. Dziury załatano, ale na remont z prawdziwego zdarzenia trzeba jeszcze poczekać.

KomisariatPonad dwa lata trwały zabiegi, aby można było podpisać akt notarialny darowizny działki pod budowę komisariatu w Kluczach dla Komendy Wojewódzkiej Policji.

Trenuj w RyczówkuZapraszamy wszystkich chłopców i dziewczynki na treningi piłkarskie Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”, które odbywać się będą:

W wakacje za złotówkę!Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu wprowadza od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 roku promocyjną cenę biletu jednorazowego za przejazd na danej linii komunikacyjnej w wysokości 1 zł dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Święto Rodziny w RyczówkuŚwietna zabawa - z muzyką, pokazami sportowymi i konkursami – towarzyszyła imprezie plenerowej, zorganizowanej w piątek w Ryczówku. Piknik z okazji Święta Rodziny odbył się na placu tamtejszej szkoły podstawowej.

Pierwsze info„Idźcie i głoście” – to hasło XXVI pielgrzymki z Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę w roku 2017.

Boże CiałoPiękna pogoda czyli słonecznie, choć nie upalnie, mnóstwo radosnych ludzi, a przede wszystkim On, Jezus Chrystus – tak w skrócie można opisać procesję Bożego Ciała, jaka 15 czerwca wyruszyła po Mszy św. w Rodakach do Ryczówka, gdzie przed remizą OSP znajdował się czwarty ołtarz. A wszystko pod hasłem: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”…

Przemek pierwszySą już wyniki organizowanego przez Wójta Gminy Klucze konkursu fotograficznego dla uczniów pn. „Błysk Natury”. Jego uczestnicy prezentowali w pracach fotograficznych różnorodność Pustyni Błędowskiej. I miejsce zajął Przemek Guzik z Ryczówka.

Pozdrowienia z ŁebyDzieci z naszej parafii przebywające na Zielonej Szkole w Łebie nad polskim morzem przysłały pozdrowienia. Dziękujemy!

Boże Ciało w naszej parafiiW czwartek jest uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało.

Na Placu Papieskim11 czerwca wspólne świętowanie na Placu Papieskim połączyło srebrny jubileusz diecezji i 115-lecie nadania praw miejskich Sosnowcowi. Po barwnym Marszu dla Życia i Rodziny, który wyruszył z parafii św. Floriana, odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył bp Grzegorz Kaszak.

Wojsko ćwiczyW dniach 12-14 czerwca na Pustyni Błędowskiej realizowane będą ćwiczenia taktyczne. Zalecana jest szczególna ostrożność w czasie przebywania w pobliżu placu ćwiczeń Wojska Polskiego.

Uwaga na burze z gradem!

Śpiąca KrólewnaNa scenie Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach Teatr Małego Widza „Kluczogród”, który tworzą mieszkancy naszej gminy, wystawił „Śpiąca Królewnę” na motywach „Czarownicy” (filmu z pamiętną rolą Angeliny Jolie jako Diaboliny). Wystąpili m.in. Rodaczanie.

Rajd na dwóch kółkachDo wszystkich zakątków i parafii gminy Klucze dotarli 3 czerwca uczestnicy Rajdu Rowerowego im. Jana Pawła II. Byli też przed i w kościele w Rodakach.