Odpust św. MarkaDuzi i mali, starsi i młodsi, mundurowi i cywile przybyli w ostatni dzień kwietnia do zabytkowego kościoła w Rodakach, by oddać cześć św. Markowi. Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił imiennik Patrona, ks. Marek Łabuda, proboszcz parafii Klucze.

Deszcze niespokojneStarosta Olkuski w oparciu o prognozy Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od godz. 5.00 dnia 27 kwietnia (czwartek) do godz. 8.00 dnia 28 kwietnia prognozowana wysokość opadów wyniesie od 15 mm do 25 mm, lokalnie 35 mm.

„Tesamee” i gościeSzlagiery polskiej i zagranicznej muzyki filmowej oraz przeboje znane z lat siedemdziesiątych towarzyszyły jubileuszowi zespołu „Tesamee…”, który na scenie wystąpił z gośćmi: zespołem „Rodaczanie” i dziecięcym „Pleciugi”.

O peregrynacjiMaria przychodzi do nas. Otwórzmy przed Nią drzwi naszych domów i mieszkań. Skorzystajmy z tych wyjątkowych odwiedzin, wypraszając potrzebne łaski dla naszych rodzin, parafii, diecezji.

RezurekcjaNiedziela, godz. 6.00, nasz kościół parafialny...

Wigilia PaschalnaW Wielką Sobotę wieczorem...

Poświęcenie pokarmów

Życzenia wielkanocneWszystkim życzę wielu Bożych łask od Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech ta największa prawda dla nas, chrześcijan, powoduje, że będziemy się starali być bliżej Niego każdego dnia przez kolejne miesiące. Wszak każdy dzień naszego życia zbliża nas do zmartwychwstania, które może nastąpić w każdej chwili.

Po sąsiedzku: Groby PańskieDekoracje Grobów Pańskich w czterech sąsiadujących z nami parafiach: Chechle, Cieślinie, Jaroszowcu i Kwaśniowie.

Po sąsiedzku: kluczewski ołtarzZakończył się pierwszy etap gruntownej renowacji wnętrza kościoła w Kluczach. Specjalnie dla tej świątyni namalowana została kopia obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, patronki parafii. Obraz umieszczony został w całkowicie nowym ołtarzu głównym.

Budowa GrobuDekoracja Grobu Bożego i Ołtarza Wystawienia (Ciemnicy) jest już gotowa. To tu będziemy się modlić w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.

Niedziela Palmowa (foto)Niedziela Palmowa w parafii Rodaki, 9 kwietnia 2017 roku, Msza św. o godz. 11.00.

Droga na drodzeW ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem w wielu miejscowościach Polski organizowane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej – inne niż zwykle, bo odbywają się nie w kościołach, lecz na ulicach. Tak jest i w naszej parafii. W tym roku wyruszyliśmy z Ryczówka do kościoła parafialnego.

Rekolekcje z księdzem CzesławemTegorocznym rekolekcjonistą wielkopostnym jest w naszej parafii ks. Czesław Rechul, wikariusz z Olkusza. Oprócz Słowa jest mnóstwo rekwizytów, zwłaszcza w czasie spotkań dla dzieci, gitara i harmonijka ustna. A bohaterem drugiego dnia spotkań z najmłodszymi była dwumiesięczna suczka Luna rasy owczarek collie, która zaskarbiła sobie serca dzieci.

Kup najdroższy chlebW Niedzielę Palmową we wszystkich parafiach diecezji, także w naszej, będzie można kupić Chlebki Miłości. Mały chlebek kosztuje 5 zł. Jednak, kupując go, mamy świadomość podarowania dwóch chlebów dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się diecezjalna Caritas.

Ostrzeżenie!Uwaga: na łąkach w okolicy Rodak i Ryczówka (Rzeka) widziano ostatnio łosia. Jest to tym ważne, że łoś pojawia się także na drodze, nie zważając na samochody, co, zwłaszcza wieczorem, może grozić bardzo poważną kolizją. Zwierzę przywędrowało prawdopodobnie z mokradeł w okolicach Pustyni Błędowskiej.