Zebranie wiejskieWe wtorek 19 września w sali remizy OSP Rodaki odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Rodaki.

ZawiadomienieWójt Gminy Klucze zawiadamia, o wszczęciu w dniu 30.08.2017 r. postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

O biletachW związku z licznymi pytaniami pasażerów przypominany, iż bilet za 1 zł obowiązuje wyłącznie w strefie miejskiej Olkusza ograniczonej przystankami: Os. Młodych Pętla, ul. Ks. Gajewskiego, Osiecka, Al. 1000-lecia, Rabsztyńska Supermarket, Supersam ZKG „KM”, 20 Straconych I, Skrzyżowanie stacja „Statoil”, Żuradzka, Orzeszkowej, Kamyk.

Uwaga na łosieŁosie są w naszej okolicy. Świadczy o tym dzisiejszy poranny wypadek tuż za Rodakami w kierunku Klucz.

W pierwszą niedzielę po rozpoczęciu nowego roku szkolnego w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcone zostały uroczyście tornistry, książki i przybory szkolne.W pierwszą niedzielę po rozpoczęciu nowego roku szkolnego w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcone zostały uroczyście tornistry, książki i przybory szkolne.

Od Rychwałdu po ŻarWymarzona pogoda towarzyszyła naszemu pielgrzymowaniu autokarowemu 9 września. Tym razem naszym celem było sanktuarium w Rychwałdzie i góra Żar.

Pożar w RyczówkuW sobotę 9 września w znajdującym się na ulicy Ogrodowej w Ryczówku zakładzie zajmującym się recyklingiem odpadów płonęła jedna z wiat, w której były składowane kartony. Na miejscu działała jednostka OSP Ryczówek, OSP Rodaki oraz zastęp z PSP Olkusz.

O nas w Gazecie KrakowskiejRodaki. W parafii idą z duchem czasu: ks. Jarosław Kwiecień jest bardzo aktywny na portalach społecznościowych. Uważa, że internet to nowoczesna ambona. W ten sposób chce trafić do ludzi. A ministranci robią sobie selfie przed mszą - czytamy w ostatnim numerze dziennika Gazeta Krakowska.

Szkoła od nowaOd Mszy św., podziękowania Stwórcy za wakacje i prośby o szczęśliwy nowy rok szkolny rozpoczęły dzieci zajęcia 4 września. Później były akademie już w ośmioklasowych podstawówkach.

Dożynki GminneZapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dożynek Gminnych w Kwasniowie.

Obrazek na niedzielęPodobnie, jak w latach ubiegłych, w każdą niedzielę w czasie roku szkolnego dzieci z naszej parafii będą otrzymywać obrazki nawiązujące do Ewangelii.

Jeszcze kilka zdjęćJeszcze kilka zdjęć z uroczystości w naszej parafii 27 sierpnia z udziałem ks. bp. Grzegorza Kaszaka.

Suma (fotoreportaż)Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Kaszaka 27 sierpnia 2017 r.

Z wizytą duszpasterskąKs. bp Grzegorz Kaszak odwiedził 27 sierpnia przedstawicielkę chorych Wandę Cieślik. Był to też czas serdecznej rozmowy z całym przekrojem wiekowym parafian czyli rodzinami Wojnarów i Binków w ich domu rodzinnym.

Biskup na cmentarzuW ramach odwiedzin ks. bpa Grzegorza Kaszaka w naszej parafii byliśmy także na cmentarzu. Był to czas modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych, ale także podziękowania żywym za opiekę nad grobami i cmentarzem.

Bierzmowanie AD 2017Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej czyli bierzmowanie przyjęło 27 sierpnia 55 osób. Wśród nich dwie osoby dorosłe: z Targoszyc i Dąbrowy Górniczej. Szafarzem sakramentu był ks. bp Grzegorz Kaszak. Towarzyszyli mu: ks. Marek Szeląg, dziekan i proboszcz parafii w Chechle oraz ks. Jarosław Kwiecień.