U św. Marka (wideo)Poświęcenie pokarmów w kościele św. Marka w Rodakach, 15 kwietnia 2017 r.

Moje wędrówki po ziemi świętej: Kościół Rozmnożenia ChlebaWizyta w Kościele Rozmnożenia Chleba nad Jeziorem Galilejskim w Ziemi Świętej. Zdjęcia z pielgrzymki pod patronatem biskupa Piotra Skuchy.

Moje wędrówki po ziemi świętej: Via DolorosaWspółczesna Droga Krzyżowa ulicami Starej Jerozolimy może nas nieco zaszokować: ciasne uliczki, przepychający się ludzie, wszędobylski handel, uzbrojeni w broń policjanci żujący gumę, brud i na końcu podniszczona Bazylika Grobu Pańskiego. Ale podobnymi ulicami szedł Jezus z krzyżem...

Niedziela Palmowa (wideo)Niedziela Palmowa w parafii Rodaki, 9 kwietnia 2017 roku, Msza św. o godz. 11.00.

Luna pozdrawia (wideo)Bohaterem drugiego dnia spotkań z najmłodszymi w czasie rekolekcji w Rodakach była dwumiesięczna suczka Luna rasy owczarek collie, która zaskarbiła sobie serca dzieci. Teraz Luna mieszka w Borzęcinie koło Tarnowa razem z kolegą Leo, skąd pozdrawia najmłodszych. A przy okazji przypomnienie jednej z rekolekcyjnych piosenek...

Rekolekcje z ks. CzesławemRozśpiewane rekolekcje dla dzieci z Ryczówka i Rodak prowadzone przez ks. Czesława Rechula z Olkusza - migawka wideo z 7 kwietnia 2017 r.

Z dalekiej FatimyZ okazji 100 - lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej i peregrynacji figury Maryi możemy śpiewać pieśń, której słowa i melodię znajdziemy poniżej.

W Sejmie o naszej diecezjiDiecezja sosnowiecka została powołana do istnienia 25 marca 1992 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II bullą ˝Totus Tuus Poloniae populus˝. W Sejmie RP przypomniał o tym poseł Paweł Bańkowski.

Kolędowo w Papierniku (wideo)Relacja wideo z Koncertu Kolęd w kluczewskim Papierniku...