Panama zaprasza! (wideo)Panama już zaprasza na Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku.

Kampus w Jerzmanowicach (wideo)Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka, obiad i Droga Krzyżowa czyli część z dnia w Kampusie JPII w Jerzmanowicach.

Podziękowania (wideo)Dni w Diecezji Sosnowieckiej przed Światowymi Dniami Młodzieży dobiegły końca. Przyszedł czas na podsumowania i podziękowania wszystkim, którzy pomogli w ich organizacji. Poniższe filmiki przedstawiają gości obecnych w tym czasie w diecezji, sponsorów i przyjaciół wydarzenia. Wszystkim, także tym anonimowym, bardzo dziękujemy!

Dzień Parafialny ŚDM (wideo)Msza św. hiszpańska celebrowana przez ks. dr Grzegorza Kossa, "osiemnastka" Viki, poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa i pożegnalne ognisko czyli Dzień Parafialny w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Na Placu Papieskim w Sosnowcu (wideo)Światowe Dni Młodzieży na Placu Papieskim w Sosnowcu, 23 lipca 2016 r.

Międzynarodowe spotkanie na pustyni w TVP (wideo)Tańce greckie, czeskie, hiszpańskie i wenezuelskie, pokazy skoków spadochronowych, Msza św. na granicy jedynej w Europie pustyni odprawiana przez biskupa greckiego i polskiego i przejście przez Bramę Chrztu złożyły się na spotkanie, jakie 21 lipca odbyło się w Chechle. Uczestniczyli w nim pielgrzymi ŚDM, którzy korzystają z gościny w czterech dekanatach diecezji sosnowieckiej.

Radośnie, ludowo, pustynnie i tanecznie czyli ŚDM w Kluczach i okolicy (wideo)Od powitań i modlitwy rozpoczął się drugi dzień pobytu gości zza granicy w naszym dekanacie. O godzinie 8.00 w kościele Kluczach chlebem i solą czyli zgodnie z polską tradycją powitani zostali przedstawiciele Hiszpanii i Wenezueli, którzy gościnę znaleźli w sześciu parafiach dekanatu oraz w Bydlinie. Po modlitwie radosny korowód ze śpiewem w różnych językach ruszył w kierunku Domu Kultury. Był czas na zaznajomienie się z historią i kulturą regionu. Goście aktywnie reagowali, z prawdziwie hiszpańskim i wenezuelskim temperamentem na występy Ziemi Kluczewskiej, Rodaczan i Tesamee czyli zespołów działających w gminie. Tańce greckie, czeskie, hiszpańskie i wenezuelskie, pokazy skoków spadochronowych, Msza św. na granicy jedynej w Europie pustyni odprawiana przez biskupa greckiego i polskiego i przejście przez Bramę Chrztu złożyły się na spotkanie, jakie 21 lipca odbyło się w Chechle. Uczestniczyli w nim pielgrzymi ŚDM, którzy korzystają z gościny w czterech dekanatach diecezji sosnowieckiej.

Witamy pielgrzymów ŚDM (wideo)Środa jest dniem, gdy do naszej diecezji dotrze większość z ponad 3 tysięcy pielgrzymów z całego świata. Gościć będziemy przedstawicieli 32 krajów. Na filmie można zobaczyć, jakich. Tydzień w Diecezji przygotowuje dla nich grupa osób, które również można poniżej poznać. W organizację wydarzenia włączyły się województwa, powiaty, miasta i gminy, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy również sponsorom, wolontariuszom i rodzinom, którzy goszczą w swoich domach obcokrajowców.

Zostaliśmy nominowani - nominujemy następnych (wideo)Młodzież archidiecezji częstochowskiej z ks. abp Wacławem Depo nominowała naszą diecezję i księdza biskupa do nagrania filmiku o przygotowaniach do ŚDM i modlitwie za to wydarzenie. Jak odpowiedzieliśmy - o tym przekonaliście się w niedzielne przedpołudnie w TVP1 w programie: "Do zobaczenia w Krakowie".