Zostaliśmy nominowaniMłodzież archidiecezji częstochowskiej z ks. abp Wacławem Depo nominowała naszą diecezję i księdza biskupa do nagrania filmiku o przygotowaniach do ŚDM i modlitwie za to wydarzenie. Jak odpowiemy - o tym przekonacie się w niedzielne przedpołudnie w 1 Programie TVP w programie: "Do zobaczenia w Krakowie" (jeśli nic się nie zmieni przez powtórki meczowe, to o godz. 11.20). Wtedy też poznacie naszą nominację na kolejną diecezję. A póki co, głos ma archidiecezja częstochowska.

Pielgrzymka Rowerowa (wideo)Po raz drugi na Jasną Górę pielgrzymowali rowerzyści z diecezji sosnowieckiej. Prezentujemy film z tego wydarzenia.

Zakończenie Roku SzkolnegoZakończenie roku szkolnego w kościele w Rodakach, 24 czerwca 2016 r.

630 - lecie Rodak (wideo)Uroczystości z okazji 630 - lecia miejscowości Rodaki w klimatach średniowiecznych. Uroczystość odbyła się 18 czerwca 2016 roku.

Jura filmowo i poetyckoTV Refleksja ze Skały przygotowuje serię filmów z Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Jest już m.in. Kraków, Ojców, jaskinie, pobliski zamek w Ogrodzieńcu. A może w przyszłości pod obiektyw pójdzie m.in. nasz kościół św. Marka?

Święto Dziękczynienia (wideo)Niedziela 5 czerwca to przeżywane w całej Polsce IX Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek, na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

Boże Ciało A.D. 2016 (wideo)Jak zwykle barwnie i bardzo uroczyście przebiegała procesja Bożego Ciała w naszej parafii. Tematem czterech ołtarzy były w tym roku cztery części Różańca św. W rozważaniach przy tych ołtarzach poruszany był bowiem temat Maryi jako Niewiasty Eucharystii. Zobacz film z tego wydarzenia.

Hymn ŚDM w wykonaniu Magdy Anioł"Błogosławieni miłosierni" - Hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku w wykonaniu Magdy Anioł. Słowa i muzyka Jakub Blycharz, oprac. muzyczne: Adam Szewczyk.

Hymn Jubileuszu 1050. rocznicy chrztu PolskiOrkiestra symfoniczna i chór Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia wraz z orkiestrą i chórem Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej „Jordan”, oraz wokaliści zespołów chóralnych Marka Gandeckiego wykonali hymn Jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski „Gdzie chrzest tam nadzieja”.