Katecheza o Eucharystii - cz. 5

Kiedyś w "Małym Gościu Niedzielnym" zamieszczono żart o rodzinie, która wraca z kościoła po niedzielnej Mszy. Zdenerwowana mama mówi: Ależ ten organista fałszował. A ksiądz też tak jakoś przynudzał - dodaje tata. I ministranci tak się mylili – zauważa córka. Na to reaguje mały Antoś: A co byście chcieli za złotówkę?

Niedzielni klienci

Diecezjalny Rajd Rowerowy i Zlot Motocyklowy ku czci św. Jana Pawła II

Już 16 czerwca zapraszamy na Diecezjalny Rajd Rowerowy i Zlot Motocyklowy ku czci św. Jana Pawła II.

Modlitwa o powołania i za powołanychWszystkich mężczyzn  stojących na progu wyboru życiowej drogi i zadających sobie pytanie: Jakie jest moje powołanie? zapraszamy do naszego seminarium, gdzie w czasie modlitwy i wsłuchiwania się  w Słowo Boże będziesz mógł pomyśleć o swojej przyszłości. Kto wie, może Pan Bóg wzywa cię właśnie do kapłaństwa.

2 maja - Dzień Flagi PolskiDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Tego dnia organizowane są liczne akcje patriotyczne, które przypominają o biało- czerwonych barwach narodowych. W ostatnich latach do łask wróciła też kokarda narodowa – biało-czerwona rozetka, noszona przez powstańców w XIX wieku. Dziś Polacy przypinają ją do ubrania podczas świąt państwowych. Warto wtedy wywiesić przed swoim domem flagę...

Rowerem do Niepokalanowa