Gość„Gość Niedzielny” od dawna utrzymuje pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży polskich tygodników opinii. Tak było również w lipcu br. – potwierdzają najnowsze dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opublikowane przez branżowy portal Wirtualnemedia.pl.

Kuchnia nasza powszednia: tatarczuchTatarczuch to słodki, ciemny chleb wypiekany z mąki z gryczanej. Wpisany na listę produktów tradycyjnych województwa śląskiego.

Raport "Kultura w 2016 r."Własną stronę internetową w 2016 r. posiadało 55,1% parafii (a 6,2% – w przygotowaniu), najwięcej w woj. śląskim (72,7% parafii) i małopolskim (66,0%). Własny profil na portalach społecznościowych (głównie na Facebooku) posiadało 16,5% parafii, najwięcej w woj. mazowieckim (21,0%) i zachodniopomorskim (20,5%).

Biskup zaprasza"Gorąco zapraszam Was na uroczyste dziękczynienie za wielkie dzieło budowy kościołów w naszej diecezji, które odbędzie się w sobotę 30 września 2017 r. w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie-Syberce'" - pisze bp Grzegorz Kaszak w specjalnym komunikacie.

Akt Poświęcenia Kościoła MaryiTroska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet - to główne przesłanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w zbliżającą się uroczystość Narodzenia Matki Bożej.

OdpustPojednanie grzesznika z Bogiem i Kościołem dokonuje się poprzez sakrament pokuty, w którym zostaje zgładzona wina penitenta. Jednak nauka Kościoła o czyśćcu ukazuje, że nawet wtedy, gdy wina została odpuszczona w sakramencie pojednania pozostaje jeszcze kara za popełnione zło, którą grzesznik musi spłacić, aby w pełni się oczyścić.

8 Katecheza FatimskaZ dawna Polski tyś Królową, Maryjo...

Z niedzielnej refleksji: ufność mimo lęku

Z niedzielnej refleksji: chomicza nadziejaOjczyzną chomika syryjskiego jest Azja Mniejsza, gdzie zamieszkuje on tereny pustynne i półpustynne, można go spotkać też na polach zbożowych. W początkach dwudziestego wieku uznany został za gatunek wymarły.