Świadkowie Jehowy - podstawowe informacje1. Nazwa grupy: Świadkowie Jehowy

2. Inne nazwy:

Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe

3. Organizacje satelitarne:

Brak (grupa działa zupełnie jawnie, nie korzysta z kamuflowania się pod postacią innych organizacji)

Kuchnia nasza powszednia: owocowe pierogiKiedy już mamy trochę dość mięsa, albo jest piątek, wtedy na obiad proponuję pierogi. Np. z owocami. Niemal ostatnim rzutem na taśmę kupiłem świeże truskawki, które już się kończą w tym roku. Zawsze można użyć mrożonych, mogą też być jeżyny, jagody, pokrojone w ósemki jabłka, wiśnie, czereśnie itd. Oczywiście trzeba wydrylować pestki.

Pielgrzym zaprasza! (wideo)Zespół "Pielgrzym" zaprasza do udziału w Pielgrzymce Olkuskiej Diecezji Sosnowieckiej!

Diecezja sosnowiecka przygotowuje się do przyjęcia uczestników ŚDMAustralia, Tajwan, Boliwia, Ghana - przedstawiciele tych krajów będą gościć w diecezji sosnowieckiej w tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Specjalnie powołana grupa do organizacji tego wydarzenia spotkała się 30 czerwca, by omówić stan przygotowań.

Czy on mówi?Na ławce w parku odpoczywał pewien mężczyzna. Obok niego na ławce usiadł pięcioletni chłopak. Nowo przybyły w pewnym momencie zdjął z ręki zegarek i zaczął go uważnie oglądać, wciskając poszczególne przyciski.

Katecheza VI o sakramencie pokuty Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina, że do istotnych aktów nawracającego się człowieka, obok żalu i zadośćuczynienia, należy także wyznanie grzechów: Pokuta zobowiązuje grzesznika do dobrowolnego przyjęcia wszystkich jej elementów: żalu w sercu, wyznania ustami (...) owocnego zadośćuczynienia w postępowaniu (KKK nr 1445). Owo wyznanie ustami, czyli oskarżenie się przed kapłanem Kościoła z popełnionych grzechów, jest tak ważnym elementem sakramentu pokuty, że powszechnie nazywa się go właśnie świętą spowiedzią. Teologia katolicka nazywa wyznawane na spowiedzi grzechy materią sakramentu pokuty, czyli czymś, bez czego nie ma tego sakramentu. Znaczy to tyle, że aby otrzymać rozgrzeszenie, trzeba koniecznie wyznać jakieś, popełnione przez siebie, grzechy.

23 czerwca - Dzień OjcaDzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku dla ojców obchodzone corocznie w wielu krajach, w różnych terminach. W Polsce - 23 czerwca.

SierotaPewien pijak przerwał kazanie ulicznemu kaznodziei. Krzyczał:

O wychowaniuDwudziestoletnia dziewczyna była umierająca. Gdy zrozumiała, że jej życie dobiega końca, poprosiła do siebie matkę i westchnęła: