Kuchnia nasza powszednia: kopytka to podstawaMożna je jeść jako samodzielne danie np. polane podsmażoną cebulką, skwarkami, stopionym masłem lub ulubionym sosem, doskonałe są z pieczarkami, albo jako dodatek do pieczeni, czy gulaszu. Osobiście lubię "na słodko", polane roztopionym masłem z odrobiną bułki tartej. Na wierzch można dodać dwie łyżki kwaśnej śmietany, np. takiej do zup. Kopytka to, jak ktoś powiedział, kwintesencja kultury smaku podana w prostej formie.

Przed Światowymi Dniami Młodzieży (15)90 zespołów wyjazdowych, 1000 patroli pieszych, 17 namiotów szpitalnych i kilka śmigłowców – plan zabezpieczenia medycznego w czasie ŚDM jest wstępnie przygotowany. Informację na ten temat przekazali wojewoda małopolski i wiceminister zdrowia.

Przed Światowymi Dniami Młodzieży (14)Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem religijnym. Jednym z elementów jego finansowania jest partycypacja w kosztach pielgrzymów, którzy zgłoszą swój udział za pośrednictwem systemu rejestracyjnego po czym dokonają wyboru Pakietu Pielgrzyma i przyjadą do Krakowa. Pakiety Pielgrzyma zróżnicowane będą ze względu na wariant czasowy pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Pielgrzymi na drodze Miłosierdzia (katecheza)1. Kochani Bracia i Siostry, trwa Jubileusz Miłosierdzia. W Szpitalu Polowym, którym stał się nasz Kościół, wciąż sporo ludzi poranionych, którzy proszą nas o to, o co prosili Chrystusa - o bliskość. Nie można być bliskim na odległość - trzeba się zbliżyć, podejść, podać rękę i spojrzeć w oczy. Bliskim jest nie ten, kto jest obok, nawet nie ten kto widzi, ale ten kto ma odwagę podejść i okazać współczucie i zrozumienie. Uczony w Piśmie, który zapytał kiedyś Chrystusa: "Kto jest moim bliźnim?", po wysłuchaniu przypowieści o Samarytaninie sam odpowiedział: "Ten, który okazał miłosierdzie" (por. Łk 10, 25 nn). Bliźnim się nie jest. Bliźnim się staje. Bratem dla drugiego nie tylko się  jest, bratem się staje. Czasem na nowo i po wielu latach...

Przed Światowymi Dniami Młodzieży (13) Już za nieco ponad sześć miesięcy młodzi z całego świata przyjadą do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Na finalnych uroczystościach w Krakowie spodziewanych jest 2 - 2,5 mln. pielgrzymów. Ok. 300 do 500 tysięcy z nich spędzi wcześniej tydzień w polskich diecezjach - od 20 do 25 lipca. Każda polska rodzina ma szansę ich gościć, wystarczy zgłosić się do własnej parafii.

W nowym "Gościu Niedzielnym" płyta z filmem "Faustyna"W najnowszym "Gościu Niedzielnym" dodatek specjalny - poruszający film, oparty na „Dzienniczku” św. siostry Faustyny Kowalskiej. Wspaniałą tytułową kreację w filmie "Faustyna" stworzyła Dorota Segda, której udało się, jak twierdzą znawcy, ukazać istotę świętości. Znakomicie zagrała też Danuta Szaflarska (siostra Feliksa), która podczas spowiedzi z całego  swojego życia, wspomina wydarzenia związane z pojawieniem się siostry Faustyny w płockim klasztorze.