Wychowywać do pełni człowieczeństwa"Przed rodzicami, nauczycielami, katechetami i duszpasterzami pojawia się zatem pilne zadanie troski o wszechstronne wychowanie, prowadzące do pełni i piękna życia" - czytamy w Liście Episkopatu Polski na wrześniowy Tydzień Wychowania.

Orła cieńPrezydent Theodore Roosevelt miał czterech synów. Był bardzo dumny, kiedy trzech z nich postanowiło związać swą przyszłość z wojskiem. Jednak gdy czwarty, najmłodszy, także postanowił wstąpić do armii, gwałtownie zaprotestował.

Ostatni nocleg (wideo)W Pielgrzymce Olkuskiej Diecezji Sosnowieckiej każda grupa ma swoją specyfikę. Czasami są to grupy wyłącznie młodzieżowe, czasem nieco starsze, duże i małe. O tym wszystkim można się zawsze przekonać w czasie ostatniego noclegu w Joachimowie. Tradycją tego miejsca jest bowiem prezentacja grup, w tym wykonanie jakiegoś przeboju pielgrzymki. Bywa, że są to specjalnie napisane przeróbki innych utworów. A po prezentacji teoretycznie jest czas na spoczynek. Teoretycznie, bowiem najczęściej grupy spotykają się przy stołach lub ogniskach, by cieszyć się ostatnimi godzinami pielgrzymki. A niektórzy do późna tańczą…

Mur to nie wszystkoStarożytni Chińczycy wybudowali wielki mur. Miał on chronić ich ziemie przed najeźdźcami z północy. Mur był wysoki i mocny, więc Chińczycy byli spokojni o swoje bezpieczeństwo.

Kraków: znamy rodzaje pakietów pielgrzyma ŚDM Na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie uruchomiony zostanie system rejestracji pielgrzymów i kandydatów na wolontariuszy. Pielgrzymi, którzy zarejestrują udział w ŚDM, będą uczestniczyli w kosztach organizacyjnych, wybierając odpowiedni dla siebie rodzaj Pakietu Pielgrzyma. Podczas rejestracji, grupy zgłoszone przez Diecezjalne Centra ŚDM bądź episkopaty wybierają, w zależności od potrzeb, jeden z trzech typów pakietów oraz jego warianty.

25 lipca - św. Krzysztofa, męczennikaImię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co "niosący Chrystusa". O życiu św. Krzysztofa brak pewnych wiadomości. Według późniejszych, ale prawdopodobnych świadectw, opartych na tradycji, św. Krzysztof miał pochodzić z Małej Azji, z prowincji rzymskiej Licji. Tam miał ponieść śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza ok. 250 roku. Jest jednym z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów.