Rodzinka.pl na ŚDMW "Rodzinka.pl" też się wybierają na Światowe Dni Młodzieży...

Przed Światowymi Dniami Młodzieży (3)Choć do Światowych Dni Młodzieży pozostało ponad 250 dni, cały czas trwają intensywne do nich przygotowania. Również w diecezji sosnowieckiej. Swoje spotkania ma komitet organizacyjny, coraz aktywniej włączają się w nie także samorządy 25 gmin leżących na terenie diecezji. 15 października w takim roboczym spotkaniu wziął też udział bp Grzegorz Kaszak. Delegaci samorządów, którzy przybyli do Kurii, mogli dowiedzieć się o przewidywanej ilości gości z zagranicy dla poszczególnych gmin oraz możliwości włączenia się w program i działania promocyjne.

Przed Światowymi Dniami Młodzieży (1)

Żyjemy w świecie obrazów. Kolory, kształty, czasem ruch mówi więcej, niż tysiące słów, których zresztą wielu z nas alergicznie nie lubi czytać. Dlatego każde wydarzenie, instytucja, nawet osoby mają swoje logo. Odpowiednio opowiedziane, jest streszczeniem pewnej historii. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie również takie logo posiadają.

Przed Światowymi Dniami Młodzieży (1)Diecezja Sosnowiecka jest już przygotowana do przyjęcia młodych w ramach Tygodnia w Diecezji. Poprzedzać on będzie Światowe Dni Młodzieży. Do tej pory chęć przeżycia kilku dni na terenie diecezji zgłosiły 3593 osoby. Przeważają Włosi, ale są też chętni do przyjazdu np. z Brunei czy Ghany.

RóżaniecPaździernik nazywany jest miesiącem różańcowym. Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę prostą i zarazem głęboką modlitwę.

Orędzie Franciszka na XXXI ŚDM Kraków 2016Do powierzenia swojego życia Bożemu Miłosierdziu i błagania o nie całym sercem zachęcił młodzież z całego globu papież Franciszek. W ogłoszonym dziś orędziu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odwołał się także do osobistego doświadczenia z młodości wyznając, że pewna spowiedź i doświadczenie Bożego Miłosierdzia wręcz odmieniły jego życie.