Ostatni nocleg (wideo)W Pielgrzymce Olkuskiej Diecezji Sosnowieckiej każda grupa ma swoją specyfikę. Czasami są to grupy wyłącznie młodzieżowe, czasem nieco starsze, duże i małe. O tym wszystkim można się zawsze przekonać w czasie ostatniego noclegu w Joachimowie. Tradycją tego miejsca jest bowiem prezentacja grup, w tym wykonanie jakiegoś przeboju pielgrzymki. Bywa, że są to specjalnie napisane przeróbki innych utworów. A po prezentacji teoretycznie jest czas na spoczynek. Teoretycznie, bowiem najczęściej grupy spotykają się przy stołach lub ogniskach, by cieszyć się ostatnimi godzinami pielgrzymki. A niektórzy do późna tańczą…

Mur to nie wszystkoStarożytni Chińczycy wybudowali wielki mur. Miał on chronić ich ziemie przed najeźdźcami z północy. Mur był wysoki i mocny, więc Chińczycy byli spokojni o swoje bezpieczeństwo.

Kraków: znamy rodzaje pakietów pielgrzyma ŚDM Na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie uruchomiony zostanie system rejestracji pielgrzymów i kandydatów na wolontariuszy. Pielgrzymi, którzy zarejestrują udział w ŚDM, będą uczestniczyli w kosztach organizacyjnych, wybierając odpowiedni dla siebie rodzaj Pakietu Pielgrzyma. Podczas rejestracji, grupy zgłoszone przez Diecezjalne Centra ŚDM bądź episkopaty wybierają, w zależności od potrzeb, jeden z trzech typów pakietów oraz jego warianty.

25 lipca - św. Krzysztofa, męczennikaImię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co "niosący Chrystusa". O życiu św. Krzysztofa brak pewnych wiadomości. Według późniejszych, ale prawdopodobnych świadectw, opartych na tradycji, św. Krzysztof miał pochodzić z Małej Azji, z prowincji rzymskiej Licji. Tam miał ponieść śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza ok. 250 roku. Jest jednym z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów.

NiedzielaW niedzielny poranek ojciec kazał synowi skosić trawnik.

Świadkowie Jehowy - podstawowe informacje1. Nazwa grupy: Świadkowie Jehowy

2. Inne nazwy:

Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe

3. Organizacje satelitarne:

Brak (grupa działa zupełnie jawnie, nie korzysta z kamuflowania się pod postacią innych organizacji)