Poczytaj sobie koniecznieŻegnaj Charlie czyli przegrana rodziców chorego dziecka, która porusza sumienia - o tym "Gość Niedzielny". Z Brygidą Grysiak – dziennikarką TVN 24, laureatką nagrody „Ślad” – rozmawia ks. Mariusz Frukacz z "Niedzieli".

VII Katecheza Fatimska„NIECH WSZYSCY NOSZĄCY SZKAPLERZ WIDZĄ W NIM OZNAKĘ POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI”

św. Jan Paweł II

W niedzielę zbiórkaZbiórka pieniężna na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

Antymagiczne książki na wakacjeWśród nas jest wielu Czytelników fantasy lub literatury science – fiction. Zwłaszcza w tej pierwszej grupie książek dominują czary i ludzie posługujący się rozmaitego rodzaju różdżkami i klątwami. A co by było, gdyby cały ten świat przenieść w chrześcijaństwo? Taką próbę już podjęto. Uczyniła to polska pisarka. I myślę, że udało się. To książki dla ludzi w każdym wieku, którzy oczywiście lubią ten rodzaj literatury.

Rodzina o krótkiej pamięciW niedzielne popołudnie pewien duchowny wracał z kościoła do domu.

Kuchnia nasza powszednia: małosolne lub kiszoneOgórki małosolne, to takie które przebywają w zalewie około 3 dni. Ogórki kiszone to takie, które przebywały w zalewie co najmniej 5 dni. Ogórki małosolne są mniej kwaśne i bardziej delikatne w smaku, a ich skórki są twardsze niż ogórków kiszonych.

Kuchnia nasza powszednia: krupnikCzasem dzieci go nie lubią. Potem jedzą, bez lubienia czy nielubienia. Aż dorastają i wtedy dobry krupnik nie jest zły. Aż w końcu staje się bardzo lubiany. Może być też zupełnie odwrotnie:)

Boże Ciało - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Potrzeba CIEBIE, Wojowniku!Co to jest? Droga prawdziwych gwałtowników. Dla wielu może się ona wydawać nudna i głupia, związana tylko z myśleniem o kasie i bezsensownej pracy, która nic nie daje społeczeństwu. Ale czy tak jest naprawdę? Czy taka jest droga powołania kapłańskiego?