VI katecheza fatimskaW związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. Mottem czerwcowego rozważania są słowa skierowane przez Matkę Bożą 13 czerwca 1917 r. do Łucji: "Nigdy cię nie opuszczę, Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga".

Kuchnia nasza powszednia: botwinkaZ definicji botwina lub botwinka to młode liście i korzenie buraka ćwikłowego. W kuchni stosowane przede wszystkim do zup, a także sałatek i potraw duszonych. Nazwą „botwinka” określa się również zupę, której jest głównym składnikiem. I to bardzo wiosenna zupa.

Dzisiaj nie…Mały chłopiec co niedziela prosił ojca, by poszedł z nim do kościoła.
- Dzisiaj nie – mówił ojciec – jestem bardzo zmęczony. Umówiłem się też z kolegami na ryby. Może innym razem.

Wideo-zaproszenie na Kampus JPIIMłodzi zapraszają młodych do udziału w Kampusie na Bis w Jerzmanowicach.

Nowy BiskupKs. prał. Andrzej Przybylski, proboszcz parafii św. apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej.

Dzień SąduPewien chrześcijanin usłyszał, jak miejscowy sklepikarz żartuje z niedzielnego obowiązku pójścia na Mszę Świętą.

Zimni OgrodnicyOd 12 do 15 maja to przedziwne wiosenne dni. Trzy pierwsze to "zimnych ogrodników" zwanych "świętymi złodziejami". 15 maja to zimnej Zośki i Izydora Oracza. Ten okres ma być ostatnimi dniami wiosennych przymrozków.

Więcej…Młody, pobożny mężczyzna był bardzo zaangażowany w działalność swojej parafii.  Któregoś dnia dostał jednak propozycję pracy w odległym mieście i wyjechał.

8 maja - św. Stanisława, biskupa i męczennikaStanisław urodził się w Szczepanowie prawdopodobnie około 1030 r.