Niedziela LaetareIV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare. Jej nazwa pochodzi od słów antyfony na wejście:

Maturzyści na Jasnej GórzePielgrzymka Maturzystów Diec. Sosnowieckiej modli się w czwartek, 8 marca na Jasnej Górze. Do sanktuarium przybyło ok. 1,3 tys. osób. Pielgrzymka tradycyjnie odbywa się w czwartek przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu. Obecny jest bp Grzegorz Kaszak, biskup diec. sosnowieckiej.

Z niedzielnej refleksji: postawa klęcząca

5 marca - Dzień TeściowejMatki żon nigdy nie cieszyły się powszechnym uwielbieniem i szacunkiem.

Kuchnia nasza powszednia: falafelProponuję coś ze Wschodu. W dodatku bezmięsnego, a więc idealne na piątek. I smakuje zarówno na gorąco, jako danie obiadowe, jak i na zimno, jako np. drugie śniadanie do pracy.

AspersjaWyrażenie aspersio (z łac. pokropienie) w różnych odmianach pojawia się w mszale (wyd. 3) 8 razy. W Biblii jest także mowa o skrapianiu krwią (Wj 24,8). Uczynił to Mojżesz w odniesieniu do ludu, a lewici czynili to wodą (Lb 8,7). Kapłan skrapiał także trędowatego siedmiokrotnie oliwą „przed Panem”, reszta oliwy stosowana była na chore miejsca w ciele. W Nowym Testamencie późniejsze pisma (Hbr 12,24; 1 P 1,2) czynią aluzje do pokropienia krwią Chrystusa („krew oczyszczenia” – Hbr 9,19-22; „pokropienie krwią” – 1 P 1,2).