VII Katecheza Fatimska„NIECH WSZYSCY NOSZĄCY SZKAPLERZ WIDZĄ W NIM OZNAKĘ POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI”

św. Jan Paweł II

W niedzielę zbiórkaZbiórka pieniężna na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

Antymagiczne książki na wakacjeWśród nas jest wielu Czytelników fantasy lub literatury science – fiction. Zwłaszcza w tej pierwszej grupie książek dominują czary i ludzie posługujący się rozmaitego rodzaju różdżkami i klątwami. A co by było, gdyby cały ten świat przenieść w chrześcijaństwo? Taką próbę już podjęto. Uczyniła to polska pisarka. I myślę, że udało się. To książki dla ludzi w każdym wieku, którzy oczywiście lubią ten rodzaj literatury.

Rodzina o krótkiej pamięciW niedzielne popołudnie pewien duchowny wracał z kościoła do domu.

Kuchnia nasza powszednia: małosolne lub kiszoneOgórki małosolne, to takie które przebywają w zalewie około 3 dni. Ogórki kiszone to takie, które przebywały w zalewie co najmniej 5 dni. Ogórki małosolne są mniej kwaśne i bardziej delikatne w smaku, a ich skórki są twardsze niż ogórków kiszonych.

Kuchnia nasza powszednia: krupnikCzasem dzieci go nie lubią. Potem jedzą, bez lubienia czy nielubienia. Aż dorastają i wtedy dobry krupnik nie jest zły. Aż w końcu staje się bardzo lubiany. Może być też zupełnie odwrotnie:)

Boże Ciało - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Potrzeba CIEBIE, Wojowniku!Co to jest? Droga prawdziwych gwałtowników. Dla wielu może się ona wydawać nudna i głupia, związana tylko z myśleniem o kasie i bezsensownej pracy, która nic nie daje społeczeństwu. Ale czy tak jest naprawdę? Czy taka jest droga powołania kapłańskiego?

VI katecheza fatimskaW związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. Mottem czerwcowego rozważania są słowa skierowane przez Matkę Bożą 13 czerwca 1917 r. do Łucji: "Nigdy cię nie opuszczę, Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga".