Kuchnia nasza powszednia: botwinkaZ definicji botwina lub botwinka to młode liście i korzenie buraka ćwikłowego. W kuchni stosowane przede wszystkim do zup, a także sałatek i potraw duszonych. Nazwą „botwinka” określa się również zupę, której jest głównym składnikiem. I to bardzo wiosenna zupa.

Dzisiaj nie…Mały chłopiec co niedziela prosił ojca, by poszedł z nim do kościoła.
- Dzisiaj nie – mówił ojciec – jestem bardzo zmęczony. Umówiłem się też z kolegami na ryby. Może innym razem.

Wideo-zaproszenie na Kampus JPIIMłodzi zapraszają młodych do udziału w Kampusie na Bis w Jerzmanowicach.

Nowy BiskupKs. prał. Andrzej Przybylski, proboszcz parafii św. apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej.

Dzień SąduPewien chrześcijanin usłyszał, jak miejscowy sklepikarz żartuje z niedzielnego obowiązku pójścia na Mszę Świętą.

Zimni OgrodnicyOd 12 do 15 maja to przedziwne wiosenne dni. Trzy pierwsze to "zimnych ogrodników" zwanych "świętymi złodziejami". 15 maja to zimnej Zośki i Izydora Oracza. Ten okres ma być ostatnimi dniami wiosennych przymrozków.

Więcej…Młody, pobożny mężczyzna był bardzo zaangażowany w działalność swojej parafii.  Któregoś dnia dostał jednak propozycję pracy w odległym mieście i wyjechał.

8 maja - św. Stanisława, biskupa i męczennikaStanisław urodził się w Szczepanowie prawdopodobnie około 1030 r.

Litania LoretańskaPrzez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe. Podczas tych nabożeństw, odprawianych ku czci Matki Bożej, odmawiana jest lub śpiewana „Litania Loretańska”.