2 maja - Dzień Flagi PolskiDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Tego dnia organizowane są liczne akcje patriotyczne, które przypominają o biało- czerwonych barwach narodowych. W ostatnich latach do łask wróciła też kokarda narodowa – biało-czerwona rozetka, noszona przez powstańców w XIX wieku. Dziś Polacy przypinają ją do ubrania podczas świąt państwowych. Warto wtedy wywiesić przed swoim domem flagę...

25 kwietnia - św. Marka, EwangelistyMarek w księgach Nowego Testamentu występuje pod imieniem Jan. Dzieje Apostolskie (Dz 12, 12) wspominają go jako "Jana zwanego Markiem".

Msza św. i RubikW duchu jubileuszu 25 lat Diecezji Sosnowieckiej przeżywane są w tym roku wszystkie diecezjalne wydarzenia i pielgrzymki. Jednym z najważniejszych punktów obchodów będą uroczystości 11 czerwca na Placu Papieskim, podczas których diecezja świętować będzie wraz z miastem Sosnowiec, wspominającym 115. rocznicę nadania praw miejskich. Po Mszy św., odprawianej przez biskupa sosnowieckiego, rozpocznie się koncert Piotra Rubika "Santo Subito".

W "Gościu" płyta DVD z bardzo dobrym filmemW tym tygodniu w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek - DVD z filmem „Zmartwychwstały”.

Życzenia wielkanocneWszystkim życzę wielu Bożych łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.  Niech ta największa prawda dla nas, chrześcijan, powoduje, że będziemy się starali być bliżej Niego każdego dnia przez kolejne miesiące. Wszak każdy dzień naszego życia zbliża nas do zmartwychwstania, które może nastąpić w każdej chwili.

Moje wędrówki po ziemi świętej: Via DolorosaWspółczesna Droga Krzyżowa ulicami Starej Jerozolimy może nas nieco zaszokować: ciasne uliczki, przepychający się ludzie, wszędobylski handel, uzbrojeni w broń policjanci żujący gumę, brud i na końcu podniszczona Bazylika Grobu Pańskiego. Ale podobnymi ulicami szedł Jezus z krzyżem...

12 kwietnia - Dzień CzekoladyNiezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również piwo, mydło czy nawet masaż.

Co może artysta…Artysta może namalować dłonie naszego Pana, ale nie ich uzdrowicielską moc. Może przedstawić krzyż, lecz nie ohydę ludzkich grzechów.

W nowym „Gościu Niedzielnym” i "Niedzieli"