Nowe meble

Powoli dobiega końca generalny remont zakrystii, salki, korytarza i magazynku. Przywiezione zostały do zakrystii i zamontowane robione na zamówienie meble czyli tzw. kredensja i szafa na szaty liturgiczne.

RemontyRemont zakrystii, korytarza, salki katechetycznej i magazynku rozpoczęty.

Nowy alarmW przededniu wspomnienia swojego patrona w kościele św. Marka został zamontowany nowy alarm włamaniowy i przeciwpożarowy.

NagrzewnicaW naszym kościele pojawił się jeszcze jeden element wyposażenia.

DemontażW minionym tygodniu zdemontowane zostały trzy stare, zniszczone i od wielu lat nieużywane piece akumulacyjne w kościele oraz dwa w pomieszczeniach gospodarczych.

Kościelne zakupy

Do kościoła zakupione zostały cztery tapicerowane, po renowacji solidne krzesła. Dwa kolejne dotrą w najbliższych tygodniach.

Już prawie finałŚrodek zimy. W większości naszych kościołów drżymy z zimna, które czasem wydaje się być nie do zniesienia. W niektórych temperatura w mroźne dni spada nawet do 0 stopni. Bywa, że dla niektórych to pretekst, by w niedzielę nie przyjść na Mszę św. W ten zimowy czas szczęśliwcami mogą nazywać się ci wierni, w świątyniach których księża pomyśleli o założeniu ogrzewania. Do tych kościołów dołącza także nasza świątynia.

Świąteczny ornat

Gazowa ruraRuszyły pierwsze prace przygotowawcze pod montaż przyszłego ogrzewania nadmuchowego gazowego w naszym kościele. Między Domem Parafialnym a kościołem wykopany został rów, w którym znajdzie się rura z gazem.