NagrzewnicaW naszym kościele pojawił się jeszcze jeden element wyposażenia.

DemontażW minionym tygodniu zdemontowane zostały trzy stare, zniszczone i od wielu lat nieużywane piece akumulacyjne w kościele oraz dwa w pomieszczeniach gospodarczych.

Kościelne zakupy

Do kościoła zakupione zostały cztery tapicerowane, po renowacji solidne krzesła. Dwa kolejne dotrą w najbliższych tygodniach.

Już prawie finałŚrodek zimy. W większości naszych kościołów drżymy z zimna, które czasem wydaje się być nie do zniesienia. W niektórych temperatura w mroźne dni spada nawet do 0 stopni. Bywa, że dla niektórych to pretekst, by w niedzielę nie przyjść na Mszę św. W ten zimowy czas szczęśliwcami mogą nazywać się ci wierni, w świątyniach których księża pomyśleli o założeniu ogrzewania. Do tych kościołów dołącza także nasza świątynia.

Świąteczny ornat

Gazowa ruraRuszyły pierwsze prace przygotowawcze pod montaż przyszłego ogrzewania nadmuchowego gazowego w naszym kościele. Między Domem Parafialnym a kościołem wykopany został rów, w którym znajdzie się rura z gazem.

Na cmentarzu powstaje wiata (3)Dobiega końca budowa niedużego zadaszenia – wiaty nad kamiennym ołtarzem na naszym parafialnym cmentarzu. Pozostały jeszcze drobiazgi wykończeniowe.

StojakNa placu kościelnym zamontowany jest już stojak na rowery. Zespawał go Józef Domagała, a zamontował (zakotwiczył w podłożu) razem ze swoim synem, Piotrem. Stojak przeznaczony jest na 10 rowerów i znajduje się zaraz po wejściu na plac kościelny po lewej stronie. W przyszłości jest możliwość jego rozbudowania o kolejne 10 stanowisk.

Na cmentarzu powstaje wiataTrwa budowa niedużego zadaszenia – wiaty nad kamiennym ołtarzem na naszym parafialnym cmentarzu.