Kronika Towarzyska

KRONIKA TOWARZYSKA

Bądźmy sobie nawzajem życzliwi. Wyrazem tego są m.in. dobre życzenia składane z okazji imienin, urodzin, rocznic, świąt, a czasem bez okazji. Możesz to zrobić także na stronie Parafii. O szczegóły pytaj księdza proboszcza.

Imieniny Wójta Klucz6 czerwca swoje imieniny obchodzi wójt naszej gminy, Norbert Bień. Z tej okazji życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej i spełniających się marzeń.

Dla dzieciDzieciom, tym małym i tym wcześniej urodzonym, życzę z okazji bardzo ważnego święta 1 czerwca, by zawsze były uśmiechnięte, mądre i ufne. By uczyły się wymagania od siebie i pozostały wierne Panu Bogu. Bo poprzeczka postawiona jest wysoko: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3).

Dzień MatkiNie tylko dzisiaj, ale zawsze życzymy wszystkim Mamom wielu Bożych błogosławieństw i opieki tej najbardziej znanej Mamy czyli Maryi.

Maturzystom...„Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą”. Na maturę – wszystkiego najlepszego, połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły. Ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy.

Pod patronatem św. FlorianaStrażakom z Ryczówka i Rodak w dniu ich Patrona życzymy bezpiecznych wyjazdów do wszystkich zdarzeń, do jakich zostaną wezwani. Niech św. Florian czuwa nad Wami, byście zawsze bezpiecznie wracali do domów po wszelkiego rodzaju pożarach i zdarzeniach drogowych. No i oczywiście życzymy jak najmniej takich wyjazdów.

PodziękowanieBardzo dziękuję za wszystkie życzenia internetowe (i nie tylko) z okazji moich imienin. To bardzo miłe.

11 marca - Dzień SołtysaObchodzony 11 marca Dzień Sołtysa to coroczne święto, dzień wyrażenia uznania wszystkim sołtysom, czyli przedstawicielom lokalnych, zwykle wiejskich społeczności. Naszym Paniom Sołtys z Ryczówka i Rodak dziękujemy za ich trud. Życzymy siły, niezarażania się trudnościami i nie zawsze prawdziwymi komentarzami. Wielu Bożych łask na cały rok...

10 marca - Dzień MężczyznyUwaga, uwaga! Nie tylko kobiety mają swoje święto! W 1992 roku w kalendarzu zagościł Dzień Mężczyzn. Mało kto go jednak wówczas świętował! O jego uznanie w 1999 roku postanowił powalczyć Trynidad i Tobago. Celem było promowanie pozytywnych męskich postaw społecznych.

Naszym PaniomWszystkim Paniom, dużym i małym, z okazji ich święta życzymy spełnienia wszelkich marzeń. Niech Pani z Jasnej Góry, Patronka naszej parafii ma Was w swojej opiece. Spotykajcie na swojej drodze samych życzliwych ludzi. Niech coraz więcej w Waszym życiu będzie Wiary, Nadziei, Miłości.