Kronika Towarzyska

KRONIKA TOWARZYSKA

Bądźmy sobie nawzajem życzliwi. Wyrazem tego są m.in. dobre życzenia składane z okazji imienin, urodzin, rocznic, świąt, a czasem bez okazji. Możesz to zrobić także na stronie Parafii. O szczegóły pytaj księdza proboszcza.

WakacjeŻyczę bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu. A pozostającym w domach odrobiny ciepła i odpoczynku...

23 czerwca - Dzień OjcaDzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku dla ojców obchodzone corocznie w wielu krajach, w różnych terminach. W Polsce - 23 czerwca.

Imieniny Wójta Klucz6 czerwca swoje imieniny obchodzi wójt naszej gminy, Norbert Bień. Z tej okazji życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej i spełniających się marzeń.

Dla dzieciDzieciom, tym małym i tym wcześniej urodzonym, życzę z okazji bardzo ważnego święta 1 czerwca, by zawsze były uśmiechnięte, mądre i ufne. By uczyły się wymagania od siebie i pozostały wierne Panu Bogu. Bo poprzeczka postawiona jest wysoko: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3).

26 maja - Dzień MatkiMamom życzymy dużo siły dla dzieci, wielu Bożych łask i opieki tej Mamy, która może wiele u swojego Syna Jezusa.

Maturzystom...

Pod patronatem św. FlorianaStrażakom z Ryczówka i Rodak w dniu ich Patrona życzymy bezpiecznych wyjazdów do wszystkich zdarzeń, do jakich zostaną wezwani. Niech św. Florian czuwa nad Wami, byście zawsze bezpiecznie wracali do domów po wszelkiego rodzaju pożarach i zdarzeniach drogowych. No i oczywiście życzymy jak najmniej takich wyjazdów.

Jarosław

Imię Jarosław wywodzi się z języków słowiańskich. Stanowi ono złożenie dwóch członów: „jary”, a więc „mocny, silny” oraz „sława”. Imię to znaczy zatem tyle co: „mocny sławą”.

Dziękuję!Bardzo dziękuję za wszystkie życzenia imieninowe przekazane osobiście, drogą telefoniczną, mailowo i internetowo.