W pierwszą niedzielę po rozpoczęciu nowego roku szkolnego w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcone zostały uroczyście tornistry, książki i przybory szkolne.W pierwszą niedzielę po rozpoczęciu nowego roku szkolnego w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcone zostały uroczyście tornistry, książki i przybory szkolne.

Szkoła od nowaOd Mszy św., podziękowania Stwórcy za wakacje i prośby o szczęśliwy nowy rok szkolny rozpoczęły dzieci zajęcia 4 września. Później były akademie już w ośmioklasowych podstawówkach.

Obrazek na niedzielęPodobnie, jak w latach ubiegłych, w każdą niedzielę w czasie roku szkolnego dzieci z naszej parafii będą otrzymywać obrazki nawiązujące do Ewangelii.

Pozdrowienia z ŁebyDzieci z naszej parafii przebywające na Zielonej Szkole w Łebie nad polskim morzem przysłały pozdrowienia. Dziękujemy!

Niedziela PowołańSzczególnie uroczysty charakter miała Msza św. 28 maja o godz. 11.00, przeżywana jako Niedziela Powołań lub Seminaryjna. W naszej parafii gościliśmy ks. dr Michała Bordę, wykładowcę katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie oraz kleryka Pawła Szczepanika z IV roku studiów w tymże seminarium.

Rekolekcje z księdzem CzesławemTegorocznym rekolekcjonistą wielkopostnym jest w naszej parafii ks. Czesław Rechul, wikariusz z Olkusza. Oprócz Słowa jest mnóstwo rekwizytów, zwłaszcza w czasie spotkań dla dzieci, gitara i harmonijka ustna. A bohaterem drugiego dnia spotkań z najmłodszymi była dwumiesięczna suczka Luna rasy owczarek collie, która zaskarbiła sobie serca dzieci.

Dziecięce nabożeństwoDzieci z Ryczówka i Rodak z własnoręcznie przygotowanymi krzyżami uczestniczyły w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. 17 marca była ona specjalnie dla nich. Co ważne, najmłodsi parafianie zachowali powagę i skupienie ważne w takiej modlitwie.

Roraty 2016Tegoroczne Roraty opowiadają o Jasnej Górze. Od września tego roku obchodzimy bowiem 300. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uczestnicy Rorat będą mieli okazję poznać fascynującą historię klasztoru i Cudownego Obrazu, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi.

Z dalekiego BetlejemBetlejemskie Światło Pokoju dotarło również do naszej parafii. A dotarło dzięki Oliwii Ekiert z klasy drugiej w Ryczówku. W poniedziałek, w dniu rekolekcji adwentowych, chętni będą mogli sobie je zabrać do swoich domów. Trzeba tylko przynieść własne osłonięte świece lub lampiony.

W Rodakach też jest Czarna Madonna

Różańcowe dzieciKilkadziesiąt dzieci gorliwie uczestniczyło w nabożeństwach różańcowych i Mszach św. przez cały październik. Na zakończenie był czas na zdjęcie. Rozpoczęliśmy też już czas modlitw za zmarłych. Po Mszy św. najmłodsi zapali znicze pod krzyżem misyjnym przed kościołem. Mimo zimna pomodliliśmy się też za tych, którzy odeszli.

Dzieci poświęconePierwsza niedziela nowego roku szkolnego to czas, kiedy modlimy się za najmłodszych parafian. Zostali pokropieni wodą święconą, by wzrastali w łasce u Boga i u ludzi. Poświęcone zostały także tornistry i przybory szkolne. A po Mszy św. dzieci otrzymały książeczki, do których przez cały rok wklejać będą obrazki nawiązujące do niedzielnej Ewangelii.

Obrazek na niedzielęPodobnie, jak w poprzednim roku szkolnym, także teraz dzieci po Mszy św. niedzielnej o 11.00 dostawać będą pamiątkowe naklejki przypominające treść Ewangelii. O naklejki mogą się też upominać po spwowiedzi i Mszy św. w I piątki miesiąca. W domu naklejki wklejamy do specjalnej książeczki. W tym roku obrazki i książeczka przygotowane zostały przez redakcję "Małego Gościa Niedzielnego".

Witaj szkoło!Nowy rok szkolny rozpoczęty! 1 września uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy oświaty rozpoczęli go od Mszy św. Później przemarsz do budynków szkół, akademie, odwiedziny po dwumiesięcznej przerwie klas i powrót do domów. A od jutra już normalnie: dzwonki, lekcje, zeszyty i ćwiczeniówki…

Zakończenie Roku SzkolnegoW szkołach w Ryczówku i w Rodakach dzieci zakończyły kolejny rok szkolny. Najpierw spotkały się oczywiście w kościele, by z rodzicami i nauczycielami dziękować najważniejsze Osobie za minione 10 miesięcy czyli Panu Bogu. Ksiądz proboszcz zachęcił, by dzieci nie wstydziły się Jezusa, podobnie jak to czynią nasi piłkarze: Błaszczykowski i Lewandowski. Później uczniowie przeszli do swoich szkół. W Ryczówku o roku szkolnym najstarsi bardzo dowcipnie opowiedzieli, używając kilkudziesięciu muzycznych cytatów z największych przebojów. Uroczyście było też w szkole w Rodakach.

PalmowaJak zwykle kolorowo się zrobiło w Niedzielę Palmową w naszym kościele. Najmłodsi, ale nie tylko, mieli olbrzymią radość, paradując w procesji wokół świątyni z palmami. Część była wykonana własnoręcznie, część kupiona, np. od pań z Koła Gospodyń Wiejskich.