Roraty 2017Już uczymy się piosenki roratnej. W tym roku opowiada ona o św. Józefie.

KsiążeczkiDzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymały swoje pierwsze książeczki do nabożeństwa. Poświęcił je 19 listopada ksiądz proboszcz w czasie Mszy św. o 11.00. Teraz będą mogły m.in. poznawać katechizm, liturgię i pieśni.

Modlitwa dzieci za zmarłychNa zakończenie modlitwy różańcowej i Mszy św. 26 października dzieci uczestniczące w tych nabożeństwach wyszły przed kościół. Przed krzyżem misyjnym zapaliły znicze – symbol pamięci o zmarłych.

Różańcowe dzieciDzieci z naszej parafii modlą się na różańcu. Za siebie, swoje rodziny i parafię…

W pierwszą niedzielę po rozpoczęciu nowego roku szkolnego w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcone zostały uroczyście tornistry, książki i przybory szkolne.W pierwszą niedzielę po rozpoczęciu nowego roku szkolnego w czasie Mszy św. o 11.00 poświęcone zostały uroczyście tornistry, książki i przybory szkolne.

Szkoła od nowaOd Mszy św., podziękowania Stwórcy za wakacje i prośby o szczęśliwy nowy rok szkolny rozpoczęły dzieci zajęcia 4 września. Później były akademie już w ośmioklasowych podstawówkach.

Obrazek na niedzielęPodobnie, jak w latach ubiegłych, w każdą niedzielę w czasie roku szkolnego dzieci z naszej parafii będą otrzymywać obrazki nawiązujące do Ewangelii.

Pozdrowienia z ŁebyDzieci z naszej parafii przebywające na Zielonej Szkole w Łebie nad polskim morzem przysłały pozdrowienia. Dziękujemy!

Niedziela PowołańSzczególnie uroczysty charakter miała Msza św. 28 maja o godz. 11.00, przeżywana jako Niedziela Powołań lub Seminaryjna. W naszej parafii gościliśmy ks. dr Michała Bordę, wykładowcę katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie oraz kleryka Pawła Szczepanika z IV roku studiów w tymże seminarium.

Rekolekcje z księdzem CzesławemTegorocznym rekolekcjonistą wielkopostnym jest w naszej parafii ks. Czesław Rechul, wikariusz z Olkusza. Oprócz Słowa jest mnóstwo rekwizytów, zwłaszcza w czasie spotkań dla dzieci, gitara i harmonijka ustna. A bohaterem drugiego dnia spotkań z najmłodszymi była dwumiesięczna suczka Luna rasy owczarek collie, która zaskarbiła sobie serca dzieci.

Dziecięce nabożeństwoDzieci z Ryczówka i Rodak z własnoręcznie przygotowanymi krzyżami uczestniczyły w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. 17 marca była ona specjalnie dla nich. Co ważne, najmłodsi parafianie zachowali powagę i skupienie ważne w takiej modlitwie.

Roraty 2016Tegoroczne Roraty opowiadają o Jasnej Górze. Od września tego roku obchodzimy bowiem 300. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uczestnicy Rorat będą mieli okazję poznać fascynującą historię klasztoru i Cudownego Obrazu, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi.