Wadowice w Rodakach6 dni marszu, 160 kilometrów do celu: po raz 33. z Wadowic na Jasną Górę wędruje wadowicka pielgrzymka. 250 pielgrzymów 16 lipca przez połtorej godziny w południe odpoczywało na placu przed naszym kościołem.

Kalwaryjsko - wadowickie pielgrzymowanie

Andrychów pozdrawia

Życzenia z Krakowa

Życzenia z Andrychowa

Życzenia z KrakowaDo naszej parafii dotarły świąteczne życzenia z Krakowa. Podpisał się pod nimi m.in. abp Marek Jędraszewski.

Życzenia z WadowicPielgrzymi z Wadowic, którzy co roku odwiedzają naszą parafię, wędrując na Jasną Górę, w osobie swoich przedstawicieli przybyli, by złożyć świąteczne życzenia. Przekazujemy je wszystkim Parafianom.

Kraków dziękujeUczestnicy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej dziękują naszej parafii za życzliwość i możliwość odbycia konferencji w czasie pielgrzymowania. Uczynili to w specjalnym liście.

Pielgrzymi z Żywca dziękująUczestnicy Pieszej Pielgrzymki z Żywca dziękują mieszkańcom naszej parafii za życzliwe przyjęcie i możliwość odprawienia w sierpniu Mszy św.

Od Rychwałdu po ŻarWymarzona pogoda towarzyszyła naszemu pielgrzymowaniu autokarowemu 9 września. Tym razem naszym celem było sanktuarium w Rychwałdzie i góra Żar.

Żywiec idzie do MatkiPo raz pierwszy poszli do Pani Jasnogórskiej z Żywca przeszło cztery wieki temu. Wczesnym rankiem 23 sierpnia ponad 300 żywieckich pątników wyszło po raz kolejny na spotkanie z Matką, która prowadzi do do Syna. Pielgrzymka trwa 7 dni. W dzień Matki Bożej Częstochowskiej spotkali się na Mszy św. w Rodakach.

Pielgrzymka SosnowieckaOd 9 (a w przypadku dwóch grup od 8) do 13 sierpnia na Jasną Górę zmierza tegoroczna diecezjalna pielgrzymka. Wyruszyli z Jaworzna, Będzina i Olkusza. Przed kościołem Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej w Rodakach zatrzymali się na dłuższy postój. Ks. Mirosław Tosza wygłosił do pielgrzymów konferencję. Po odpoczynku ponad tysiąc pielgrzymów wyruszyło przez wzniesienie Świniuszka w stronę Ogrodzieńca. W upalnym słońcu szedł z nimi sosnowiecki ordynariusz, bp Grzegorz Kaszak.