Kraków dziękujeUczestnicy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej dziękują naszej parafii za życzliwość i możliwość odbycia konferencji w czasie pielgrzymowania. Uczynili to w specjalnym liście.

Pielgrzymi z Żywca dziękująUczestnicy Pieszej Pielgrzymki z Żywca dziękują mieszkańcom naszej parafii za życzliwe przyjęcie i możliwość odprawienia w sierpniu Mszy św.

Od Rychwałdu po ŻarWymarzona pogoda towarzyszyła naszemu pielgrzymowaniu autokarowemu 9 września. Tym razem naszym celem było sanktuarium w Rychwałdzie i góra Żar.

Żywiec idzie do MatkiPo raz pierwszy poszli do Pani Jasnogórskiej z Żywca przeszło cztery wieki temu. Wczesnym rankiem 23 sierpnia ponad 300 żywieckich pątników wyszło po raz kolejny na spotkanie z Matką, która prowadzi do do Syna. Pielgrzymka trwa 7 dni. W dzień Matki Bożej Częstochowskiej spotkali się na Mszy św. w Rodakach.

Pielgrzymka SosnowieckaOd 9 (a w przypadku dwóch grup od 8) do 13 sierpnia na Jasną Górę zmierza tegoroczna diecezjalna pielgrzymka. Wyruszyli z Jaworzna, Będzina i Olkusza. Przed kościołem Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej w Rodakach zatrzymali się na dłuższy postój. Ks. Mirosław Tosza wygłosił do pielgrzymów konferencję. Po odpoczynku ponad tysiąc pielgrzymów wyruszyło przez wzniesienie Świniuszka w stronę Ogrodzieńca. W upalnym słońcu szedł z nimi sosnowiecki ordynariusz, bp Grzegorz Kaszak.

AndrychowskaOkoło 300 pielgrzymów z Andrychowa i okolic zatrzymało się 8 sierpnia wieczorem na nocleg w naszej parafii. Pielgrzymów spotkał też ks. Gerard Małodobry, proboszcz z parafii św. Faustyny w Będzinie, który buduje dopiero z parafianami kościół. Ks. Gerard trochę zazdrościł pielgrzymkowej atmosfery...

KrakowskaTradycyjnie już przed, a właściwie wokół naszego kościoła 8 sierpnia po południu odpoczywali i konferencji wysłuchali uczestnicy pielgrzymki pieszej z centrum Krakowa. Wśród nich był bp Grzegorz Ryś, który od wielu lat pielgrzymuje na Jasną Górę. Wchodząc przed kościół pielgrzymi zostali schłodzeni wodą przez naszych strażaków.

XXVI Piesza Pielgrzymka Sosnowiecka z Olkusza na Jasną Górę - materiał wideo.

SuskaPielgrzymi z Suchej Beskidzkiej odpoczywali duchowo i fizycznie w naszej parafii. Z towarzyszeniem trzech kapłanów na Jasną Górę idzie ok. 120 osób. 8 sierpnia rano uczestniczyli w naszym kościele we Mszy św.

Górale z BachledówkiPonad 230 osób z Bachledówki i okolic uczestniczy w Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę. To jedna z grup tej pielgrzymki. Pielgrzymi nocowali także m.in. w Kwaśniowie. Na Jasną Górę wejdą w poniedziałek.

XXXII Wadowicka Piesza PielgrzymkaPrawie 300 pielgrzymów z Wadowic rozpoczęło sezon pieszych pielgrzymek przechodzących przez naszą parafię. XXXII Wadowicka Piesza Pielgrzymka ma do pokonania w sumie ok. 160 km trasy. Do jasnogórskiego sanktuarium dotrą 19 lipca.

Życzenia z WadowicPielgrzymi z Wadowic przysłali nam życzenia na święta. Dziękują przy okazji raz jeszcze za życzliwość w czasie pobytu w naszej parafii.