Biskup zaprasza

ks. Mirosław Tosza

Biskup zaprasza na dożynkiKomunikat Biskupa Sosnowieckiego zapraszający na Dożynki Diecezjalne.

Zaproszenie na pielgrzymkęKOMUNIKAT BISKUPA SOSNOWIECKIEGO GRZEGORZA KASZAKA ZAPRASZAJĄCY DO UDZIAŁU W PIESZYCH PIELGRZYMKACH NA JASNĄ GÓRĘ.

W niedzielę zbiórkaZbiórka pieniężna na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

Dyspensa

Dyspensa na 16 czerwca 2017 r.

Potrzeba CIEBIE, Wojowniku!Co to jest? Droga prawdziwych gwałtowników. Dla wielu może się ona wydawać nudna i głupia, związana tylko z myśleniem o kasie i bezsensownej pracy, która nic nie daje społeczeństwu. Ale czy tak jest naprawdę? Czy taka jest droga powołania kapłańskiego?

25 lat diecezji

Biskup zaprasza na Plac PapieskiKomunikat Biskupa Sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka zapraszający wiernych na centralne obchody Jubileuszu 25 - lecia powstania Diecezji Sosnowieckiej.

Jubileusz DiecezjiW ramach obchodów Jubileuszu 25-lecia Diecezji Sosnowieckiej oraz 115-lecia Sosnowca, dnia 11 czerwca będziemy wspólnie świętować na Placu Papieskim.

Msza św. i RubikW duchu jubileuszu 25 lat Diecezji Sosnowieckiej przeżywane są w tym roku wszystkie diecezjalne wydarzenia i pielgrzymki. Jednym z najważniejszych punktów obchodów będą uroczystości 11 czerwca na Placu Papieskim, podczas których diecezja świętować będzie wraz z miastem Sosnowiec, wspominającym 115. rocznicę nadania praw miejskich. Po Mszy św., odprawianej przez biskupa sosnowieckiego, rozpocznie się koncert Piotra Rubika "Santo Subito".

Pielgrzymka na rowerzeRozpoczęły się już zapisy na III Sosnowiecką Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Tym razem pielgrzymi na dwóch kółkach wyruszą z Dąbrowy Górniczej, od Matki Bożej Anielskiej, by dotrzeć do Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka planowana jest na 24 czerwca (trzy dni).