Msza św. i RubikW duchu jubileuszu 25 lat Diecezji Sosnowieckiej przeżywane są w tym roku wszystkie diecezjalne wydarzenia i pielgrzymki. Jednym z najważniejszych punktów obchodów będą uroczystości 11 czerwca na Placu Papieskim, podczas których diecezja świętować będzie wraz z miastem Sosnowiec, wspominającym 115. rocznicę nadania praw miejskich. Po Mszy św., odprawianej przez biskupa sosnowieckiego, rozpocznie się koncert Piotra Rubika "Santo Subito".

Pielgrzymka na rowerzeRozpoczęły się już zapisy na III Sosnowiecką Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Tym razem pielgrzymi na dwóch kółkach wyruszą z Dąbrowy Górniczej, od Matki Bożej Anielskiej, by dotrzeć do Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka planowana jest na 24 czerwca (trzy dni).

Noc KonfesjonałówNoc Konfesjonałów z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę - możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od g. 20.00 do g. 6.00 odbywa się w następujących parafiach:

Młodzi w katedrze"Jezus Cię kocha!" - to przesłanie wywiedzione z Ewangelii i doświadczenia życia usłyszała młodzież naszej diecezji, która w sobotę przed Niedzielą Palmową tradycyjnie przybyła do Sosnowca, aby zgodnie z wolą św. Jana Pawła II świętować swój dzień we wspólnocie diecezjalnej. Naszą parafię reprezentowali Wiktor Basiński i Janusz Haratyk.

Komunikat ks. bpa Grzegorza KaszakaZaproszenie na Msze Świętą inaugurującą obchody 25 - lecia powstania Diecezji Sosnowieckiej.

Komunikat Biskupa Sosnowieckiego