Rekolekcje dla niesakramentalnychWydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego.

RocznicaPrzypominam, że w środę 15 lutego przypada 30 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Piotra Skuchy.

Zbudujmy nasze małżeństwoZaproszenie: kiedy zabierasz się za budowanie domu, pamiętaj, że poza marzeniami potrzebujesz także materiałów, planu i Kierownika Budowy! Drodzy narzeczeni! Diakonia Życia i Centrum Służby Rodzinie i Życiu zapraszają do wspólnej drogi ku budowaniu Waszego małżeństwa. Zachęcamy Was, żebyście potraktowali czas kursu jako czas zbierania wskazówek, planów budowy, szukania odpowiednich proporcji wszystkich pomieszczeń i zbierania narzędzi, które ułatwią Wam tę ciężką pracę. Chcemy Wam w tym czasie towarzyszyć i być dla Was inspiracją w twórczym budowaniu Waszej miłości.

Komunikat Biskupa SosnowieckiegoUmiłowani Diecezjanie! Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym co ten drugi przyjmuje z miłości (św. Jan Paweł II).

Dyspensa-Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych oraz tradycyjnie świąteczny charakter oktawy Narodzenia Pańskiego, na podstawie kan. 87 §1 KPK, w związku z kan. 1250 i 1251 KPK, ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego piątku 30 grudnia 2016 roku, w tym od obowiązku powstrzymania się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych.

Zaproszenie Biskupa SosnowieckiegoZaproszenie na wydarzenia odbywające się w diecezji sosnowieckiej w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.