Zaproszenie do ŁagiewnikZaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Zaproszenie do odmawiania KoronkiUmiłowani Diecezjanie!

W 1935 r. Pan Jezus podyktował naszej rodaczce św. siostrze Faustynie treść modlitwy, którą znamy jako Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przekazał jej też obietnice związane z ufnym i wytrwałym jej odmawianiem. Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731) — powiedział Chrystus.

Biskup zaprasza Młodych do SosnowcaBp Grzegorz Kaszak zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodych w sobotę, 19 marca. Niech stanie się on ważnym momentem w przeżywaniu Roku Miłosierdzia oraz przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie! Początek o g. 10 w kościele Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Komunikat Biskupa SosnowieckiegoUmiłowani Diecezjanie!

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem” (Dante Alighieri). Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób spieszą z pomocą potrzebującym. Szczególnie wdzięczny jestem tym, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% swojego podatku dochodowego na rzecz sosnowieckiej Caritas. Chcę, abyście wiedzieli, w jaki sposób zostały zagospodarowane Wasze pieniądze.

ks. Andrzej JasińskiPo wydanym przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka dekrecie zezwalającym na przewodniczenie modlitwom o uzdrowienie i uwolnienie od pokus, rozmawiamy z jego adresatem, ks. Andrzejem Jasińskim, proboszczem parafii św. Stanisława w Sosnowcu.

Ludzkość potrzebuje Bożego MiłosierdziaCała ludzkość bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia w tym trudnym i przełomowym etapie dziejów Kościoła i świata – napisał w liście pasterskim do wiernych diecezji sosnowieckiej jej ordynariusz bp Grzegorz Kaszak. List z okazji rozpoczynającego się Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia czytany będzie w niedzielę 6 grudnia we wszystkich kościołach diecezji.