Kaplica św. Józefa w Ryczówku w obiektywie Marcina Mrówki

Stary kościółek w obiektywie Marcina MrówkiDrewniany kościół pw. św. Marka wybudowany ok. 1601 r. Ta jednonawowa budowla z umieszczoną od północy zakrystią i "sobotami" służącymi jako podcienia przekryta jest gontem i zwieńczona barokową wieżyczką. Obok znajduje się drewniana dzwonnica z przełomu XVIII i XIX w.

Nasz kościół w obiektywie Marcina MrówkiParafia pw. NMP Częstochowskiej w Rodakach ustanowiona została 2 sierpnia 1958 r. przez biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka. Pierwszym proboszczem został ks. Jan Brożek. W latach 1972-1982 wzniesiona została murowana świątynia, która uroczyście została poświęcona (konsekrowana) 31 sierpnia 1986 r. przez biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Mieczysława Jaworskiego.