Modernizacja chodnikaRozpoczęły się prace przy modernizacji chodnika na ulicy Strażackiej w Rodakach.

Parasol dla św. Antoniego

Remont pod ŚwiniuszkąZakończyły się prace związane z remontem drogi gminnej na ul. Świniuszka w Ryczówku.

Jazda bez dowodu

Defibrylator w szkole

Księżyc o porankuW sobotni poranek nad Rodakami i Ryczówkiem można było jeszcze na bezchmurnym niebie zobaczyć satelitę naszej planety – księżyc.

Nasza parafia (wideo)

JesieńPierwszy dzień jesieni astronomicznej nie jest datą stałą. W tym roku przypada na 23 września (przyszła niedziela), czyli rozpocznie się w ten sam dzień, co kalendarzowa. Początek jesieni 2018 to 03:54 nad ranem.

Nowa drogaZakończyła się modernizacja drogi dojazdowej do pól w Ryczówku od ul. Kwaśniowskiej, dł. 360 metrów.

Bitwa RegionówKoło Gospodyń Wiejskich z Rodak uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie pod nazwą „Bitwa Regionów – Bitwa na smaki” organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Nowy rok4,5 mln uczniów z niemal 24 tys. szkół i placówek oświatowych rozpoczyna nowy rok szkolny 2018/2019 r. Ostatni w takiej formule, bo w kolejnym roku w szkołach nie będzie już uczniów wygasających gimnazjów. Nowy rok zaczęły też dzieci i nauczyciele w Ryczówku i Rodakach. Oczywiście od Mszy św.

Dożynki w obiektywieStaropolskim zwyczajem, ale przede wszystkim z potrzeby wiary, serca i rozumu przychodzimy zatem dzisiaj, by Panu Bogu powiedzieć: dziękuję...