Zmiana czasuZmiana czasu z zimowego na letni w 2018 roku nastąpi w niedzielę 25 marca (Niedziela Palmowa).

Wiosna20 marca wypada pierwszy dzień astronomicznej wiosny w 2018 roku. Dzień później zaczyna się wiosna kalendarzowa.

Tańsze śmieciOd 1 kwietnia mieszkańcy gminy Klucze będą płacić niższe stawki za śmieci segregowane.

Gmina w liczbachLiczba ludności, urodzenia i zgony w 2017 roku w gminie Klucze: liczba ludności ogółem: 14.914 (zameldowani, niekoniecznie mieszkający).

WypadekWypadek w Rodakach na Rzece 5 marca.

DzielnicowyInformacja Komisariatu Policji w Kluczach o rejonach służbowych i przydzielonych do nich dzielnicowych, w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

2017 w OSPPrezentujemy statystykę wyjazdów w 2017 jednostek OSP z województwa małopolskiego.

Nowa nazwa dla szpitalaPlacówka w Jaroszowcu zmieniła nazwę na Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji. Ma też nowego patrona - Edmunda Wojtyłę, brata Karola.

Seniorzy w RyczówkuCoroczny Dzień Seniora zorganizowała sołtys i Rada Sołecka w Ryczówku. 11 lutego w świetlicy spotkali się ci nieco starsi mieszkańcy wsi, ale także goście z Ogrodzieńca, którzy zaprezentowali swój dorobek artystyczny.

WyróżnieniWójt Norbert Bień wręczył złote i srebrne wpinki z herbem Gminy Klucze osobom, które podejmowały działania na rzecz dobra społecznego i rozwoju wspólnoty samorządowej.

Ratownictwo na zimnoNad i na Zielonym Stawie w Kluczach po raz kolejny odbyło się szkolenie ratownictwo lodowego. Przy okazji 8 lutego kąpieli w zamarzniętym zbiorniku zażyli przedstawiciele „morsów”.

Darmowe przejazdy na ferieOd 12 lutego /poniedziałek/ do końca ferii zimowych, 25 lutego, uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi zamieszkali m.in na terenie gminy Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.