Pod nowymi adresamiSzkoła i przedszkole w Ryczówku mają nowe adresy. Internetowe…

Posprzątane...Rodaki otrzymały tytuł Najczystszego Sołectwa w Gminie Klucze w tegorocznej edycji konkursu ogłoszonego przez Wójta Gminy Klucze.

25, 50, 60, odpustNagromadziło się okazji do świętowania w naszej parafii: odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, 60 – lecie erygowania czyli powołania do życia parafii, 50 – lecie życia i 25 – lecie przyjęcia święceń kapłańskich przez ks. Jarosława Kwietnia.

25, 50, 60, odpust (wideo)Parafia Rodaki: odpust NMP Częstochowskiej, 60 lat od powołania do życia parafii, pięćdziesiąte urodziny i 25 rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Jarosław Kwietnia.

DrogaRozpoczęła się modernizacja drogi dojazdowej do pól w Ryczówku (od ul. Kwaśniowskiej).

Dolnośląskie pielgrzymowanie

Sześćdziesiąt lat parafiiNasza parafia została erygowana 2 sierpnia 1958 r. Jednak dekret informujący o tym wydarzeniu został odczytany 24 sierpnia. I to właśnie tę datę wierni przyjmują za moment powstania. Sześćdziesiąt lat temu!

Strona pielgrzymki

Zapisy na Krzeszów18 sierpnia  - dzień pielgrzymki parafialnej do Krzeszowa.

Postój w RodakachPielgrzymi z diecezji sosnowieckiej odpoczywali wokół kościoła w Rodakach. Wzięli też udział w konferencji wygłoszonej przez ks. Mirosława Toszę. Pątników odwiedził bp Grzegorz Kaszak, który powędrował z nimi do Ogrodzieńca.

Poświęcenie pojazdówZgodnie z tradycją w niedzielę poświęcone zostały pojazdy, pobłogosławieni kierowcy.

Zaćmienie

W piątkowy późny wieczór wyjątkowo dużo osób w naszych miejscowościach wyszło na podwórka i ulice.