Rodaki posprzątaneMieszkańcy Rodak podjęli się 11 kwietnia wiosennego sprzątania w całej wsi.

Z wizytą w Domu Seniora

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ryczówku wraz z opiekunem Bogusławą Jakubek oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Rodakach pod opieką Ewy Majewskiej - Kłody odwiedzili pensjonariuszy Domu Seniora „U Renaty” w Ryczówku.

Wielka SobotaLiturgia Wigilii Paschalnej to najważniejsza liturgia w ciągu całego roku. W czasie jej trwania świeci się ogień, głoszone jest Orędzie Wielkanocne, stół Słowa Bożego jest dużo obficiej, niż zwykle zastawiony, poświęcona jest woda i odnawiane przyrzeczenia chrzcielne. Całość kończy Eucharystia. Liturgię tę, według przepisów, zaczyna się później, niż zwykle. W naszej parafii o godz. 19.00.

Błogosławieństwo pokarmówBłogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w kościele św. Marka, kościele parafialnym i na placu przed remizą w Ryczówku.

Koszyczek

PalmowaNiedziela Palmowa Męki Pańskiej w naszej parafii.

Z krzyżem...W ramach Rekolekcji Wielkopostnych przeszliśmy tradycyjnie Drogą Krzyżową z dużym krzyżem po ulicach naszej parafii.

Zmiana czasuZmiana czasu z zimowego na letni w 2018 roku nastąpi w niedzielę 25 marca (Niedziela Palmowa).

Wiosna20 marca wypada pierwszy dzień astronomicznej wiosny w 2018 roku. Dzień później zaczyna się wiosna kalendarzowa.

Tańsze śmieciOd 1 kwietnia mieszkańcy gminy Klucze będą płacić niższe stawki za śmieci segregowane.

Gmina w liczbachLiczba ludności, urodzenia i zgony w 2017 roku w gminie Klucze: liczba ludności ogółem: 14.914 (zameldowani, niekoniecznie mieszkający).

WypadekWypadek w Rodakach na Rzece 5 marca.