Odpust w Ryczówku

Odpust ku czci św. Józefa w Ryczówku przed remizą, 1 maja 2018 r.

Odpust św. MarkaTradycyjnie w niedzielę po 25 kwietnia mieszkańcy naszej parafii i goście przybyli do drewnianego kościoła św. Marka, by uczcić modlitwą swojego patrona.

102 urodzinyWładysława Porcz z Rodak obchodziła 102 urodziny!

PowołaniowaNiedziela Dobrego Pasterza zbiegała się w naszej parafii z Niedzielą Powołaniową. Gościliśmy ks. dr Michała Bordę, wychowawcę Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej oraz kleryka Łukasza Muzyka z I roku studiów seminaryjnych.

List z SeminariumList z Sosnowieckiego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Zima wróciłaTemperatury bliskie zera, w nocy przymrozki, śnieg padający kilka godzin – tym przywitał nas 19 kwietnia. Na szczęście rok temu...

KonserwacjaPrzez kilka godzin mogły wystąpić trudności w otworzeniu naszej strony parafialnej.

Akcja zakończonaWystarczyła szybka decyzja, Apel skierowany do Mieszkańców z prośbą o wspólne sprzątanie wsi, pomoc Księdza Proboszcza, który w niedzielę 8 kwietnia br. na każdej Mszy św. odczytał apel Rady Sołeckiej i w środę 11 kwietnia Mieszkańcy stawili się do pracy. Wieś zmieniła oblicze. 

Rodaki posprzątaneMieszkańcy Rodak podjęli się 11 kwietnia wiosennego sprzątania w całej wsi.

Z wizytą w Domu Seniora

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ryczówku wraz z opiekunem Bogusławą Jakubek oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Rodakach pod opieką Ewy Majewskiej - Kłody odwiedzili pensjonariuszy Domu Seniora „U Renaty” w Ryczówku.

Wielka SobotaLiturgia Wigilii Paschalnej to najważniejsza liturgia w ciągu całego roku. W czasie jej trwania świeci się ogień, głoszone jest Orędzie Wielkanocne, stół Słowa Bożego jest dużo obficiej, niż zwykle zastawiony, poświęcona jest woda i odnawiane przyrzeczenia chrzcielne. Całość kończy Eucharystia. Liturgię tę, według przepisów, zaczyna się później, niż zwykle. W naszej parafii o godz. 19.00.

Błogosławieństwo pokarmówBłogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w kościele św. Marka, kościele parafialnym i na placu przed remizą w Ryczówku.