Seniorzy w RyczówkuCoroczny Dzień Seniora zorganizowała sołtys i Rada Sołecka w Ryczówku. 11 lutego w świetlicy spotkali się ci nieco starsi mieszkańcy wsi, ale także goście z Ogrodzieńca, którzy zaprezentowali swój dorobek artystyczny.

WyróżnieniWójt Norbert Bień wręczył złote i srebrne wpinki z herbem Gminy Klucze osobom, które podejmowały działania na rzecz dobra społecznego i rozwoju wspólnoty samorządowej.

Ratownictwo na zimnoNad i na Zielonym Stawie w Kluczach po raz kolejny odbyło się szkolenie ratownictwo lodowego. Przy okazji 8 lutego kąpieli w zamarzniętym zbiorniku zażyli przedstawiciele „morsów”.

Darmowe przejazdy na ferieOd 12 lutego /poniedziałek/ do końca ferii zimowych, 25 lutego, uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi zamieszkali m.in na terenie gminy Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

Zebranie KGW RodakiW sobotę 3 lutego w remizie OSP Rodaki odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Koła Gospodyń Wiejskich z Rodak. W spotkaniu uczestniczyło 29 członkiń oraz zaproszeni goście.

Kiedy ferie?Mapa ferii zimowych w 2018 roku w Polsce.

Gromniczna sypnęła puchemNiespodziankę nam zrobiła Matka Boża Gromniczna w 2017 roku. W nocy drzewa i ulice 2 lutego przykrył obfity śnieg.

Szopka AD 2017Szopka i tegoroczne dekoracje świąteczne przechodzą do historii. Tak było w kościele przez ostatnie tygodnie...

Dzień Seniora w Rodakach26 stycznia w remizie OSP Rodaki odbył się Dzień Seniora przygotowany przez Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną oraz Stowarzyszenie „Jurajska Wioska Rodaki”.

Pożegnanie z kolędąZespoły Rodaczanie i Tesamee zaprosiły w niedzielę, 28 stycznia, do kościoła w Rodakach na pożegnanie z kolędą i pastorałką.

50 lat minęłoPięćdziesiąte urodziny obchodził 14 stycznia ks. Jarosław Kwiecień. Z tej okazji Parafianie złożyli mu życzenia. Mszę św. odprawił ks. Dawid Kuczek, wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Kolędowo po jurajskuW piątek odbył się drugi dzień przesłuchań w ramach Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Festiwal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (organizatorzy musieli skrócić występy zgłoszonych). Wśród laureatów "Rodaczanie".